Shopping Cart

O stronie e-rwakulszowa.pl

Współczesny, siedzący tryb życia, godziny spędzone przed komputerem i telewizorem, niewłaściwa postawa ciała i przeciążenia jakim kręgosłup poddawany jest na co dzień sprawiły, że ból kręgosłupa to prawdziwa epidemia naszych czasów. Pomimo tak powszechnego występowania schorzeń kręgosłupa panuje pewien chaos w stosowaniu nazewnictwa, ocenie metod diagnostycznych i zróżnicowanych sposobów leczenia. W powszechnym użyciu funkcjonują określenia takie jak: rwa kulszowa, korzonki i zapalenie korzonków, dyskopatia, ischialgia, wypadnięcie dysku, zwyrodnieniowa choroba kręgosłupa, przepuklina kręgosłupa, kręgozmyk, zespół korzeniowy, choroba przeciążeniowa kręgosłupa, ischias, spondyloza, lumbago i postrzał. Często te same schorzenie określa się wieloma nazwami – zwłaszcza w przypadku bólów krzyża. Taka mnogość określeń może powodować dezorientacje chorego, który nie wie co tak naprawdę mu dolega i gdzie szukać pomocy.

Portal e-rwakulszowa.pl powstał aby dostarczyć Państwu kompleksową i usystematyzowaną wiedzę na temat bólu pleców. Chociaż istnieje wiele stron internetowych o tematyce zdrowia, portal e-rwakulszowa.pl specjalizuje się wyłącznie problematyką związaną z bólem kręgosłupa w tym szeroko pojętą profilaktyką i zdrowym trybem życia. Wszystkie zamieszczone na stronie publikację mają charakter wyłącznie edukacyjno – informacyjny. Dokładamy wszelkich starań aby publikacje zamieszczane w serwisie były rzetelne i zgodne z obecną wiedzą z zakresu medycyny i fizjoterapii, jednak niniejszy serwis nie może zastępować indywidualnej wizyty i konsultacji z lekarzem lub fizykoterapeutą. W serwisie przedstawiamy wiele praktycznych, nie wymagających dużych nakładów finansowych porad i wskazówek, które zmniejszą ryzyko wystąpienia urazów kręgosłupa i pomogą poradzić sobie z bólem pleców. Stosowanie ich w praktyce powinno za każdym razem być konsultowane na indywidualnej wizycie lekarskiej z lekarzem specjalistą.

Nasz Cel

Aspiracją autorów strony jest zgromadzenie odpowiedzi na najczęstsze pytania, które zadają osoby cierpiące na ból kręgosłupa. Liczymy na pomoc przy tworzeniu portalu od naszych czytelników i przesyłanie nam swoich uwag, propozycji tematów, pytań i sugestii (zakładka kontakt).

Wierzymy, że edukacja społeczeństwa i profilaktyka to najlepsze panaceum na powszechne bóle kręgosłupa. Liczymy, że wiedza i porady zamieszczone w tym portalu zainspirują Państwa do zmiany niewłaściwych nawyków w czynnościach dnia codziennego i zdrowszy tryb życia. Usunięcie lub choćby ograniczenie czynników ryzyka nierzadko może zapobiec bólom, albo przynajmniej znacznie je złagodzić .

  • Stworzenie bazy wiedzy dla osób cierpiących na rwę kulszową oraz inne schorzenia kręgosłupa.
  • Edukacja społeczeństwa i profilaktyka bólów kręgosłupa.
  • Promowanie zdrowego trybu życia.
o stronie e-rwakulszowa