Shopping Cart
krzesło ortopedyczne dobre krzesło biurowe

Krzesło ortopedyczne – dobre krzesło biurowe dla zdrowia kręgosłupa

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Poradnik ten powstał z myślą o wszystkich tych, którzy chcą znaleźć dobre krzesło biurowe i uporać się z uporczywym bólem pleców podczas siedzenia. W poradniku odpowiemy na pytania czym jest krzesło ortopedyczne i co wyróżnia je od innych krzeseł biurowych. Zachęcamy do lektury, która pozwoli na znalezienie właściwego fotela pasującego do wzrostu, wagi, a także preferencji użytkownika.

Jeśli każdego dnia wiele godzin poświęcasz na pracę przed komputerem, z pewnością nieraz Twój nastrój popsuł dotkliwy ból pleców. Do typowych dolegliwości, które mogą się pojawić zalicza się ból w odcinku lędźwiowym, napięty kark, a także spięte i dotkliwie bolące mięśnie zarówno pleców, jak i ramion. Zastanawiałeś się nad tym, jak wiele czasu jesteś jeszcze w stanie tak pracować? Masz 30, 40 lat? Czeka Cię jeszcze przynajmniej 20 lat pracy zawodowej? Tymczasem już dzisiaj wytrzymanie kilku godzin przy komputerze staje się coraz trudniejsze? Marzysz o tym, aby pracować swobodnie, nie martwiąc się dolegliwościami ze strony kręgosłupa? Nie musisz się dłużej martwić. Można sobie z tym poradzić szybciej niż większości osób się wydaje.

Dobre krzesło biurowe zwiększa komfort i efektywność pracy

Doskonałym rozwiązaniem problemu okazuje się być dobre krzesło biurowe. Jeśli używasz źle dopasowanego, nie zapewniającego odpowiedniej ergonomii krzesła biurowego musisz liczyć się z tym, że Twoje dolegliwości bólowe z czasem będą jeszcze silniejsze. Wybierając fotel, należy dokładnie przemyśleć kilka kwestii. Trzeba pamiętać, że fotel wpłynie nie tylko na samopoczucie, ale również na to, jak efektywnie się pracuje. Odczuwany ból kręgosłupa sprawia,  że skoncentrowanie się na pracy jest bardzo trudne. Pojawia się zdenerwowanie i trudności z koncentracją uwagi. Jeśli pracownika nie trapią żadne dolegliwości bólowe, w tym samym czasie jest on w stanie zrobić znacznie więcej niż wówczas, gdy zmaga się z dotkliwym bólem.


Pojawia się w związku z tym pytanie o to, jaki fotel do komputera będzie najbardziej odpowiedni. Okazuje się, że wybranie tego, który będzie naprawdę zdrowy dla naszego kręgosłupa nie należy do najprostszych. W sprzedaży dostępny jest cały szereg produktów, które wprawdzie prezentują się doskonale, ale zupełnie nie spełniają swojej roli, nie zapewniając odpowiedniej ergonomii. Widząc setki modeli i ofert, można się naprawdę pogubić.

Krzesło ortopedyczne – działanie rehabilitacyjne potwierdzone patentem medycznym

Wychodząc Państwu z pomocą w naszym sklepie proponujemy jedynie produkty, które posiadają potwierdzone działanie profilaktyczne i są odpowiednie dla osób z problemami z kręgosłupem. Dostępne w naszej ofercie krzesła ortopedyczne Kulik System to jedyne w Polsce krzesła biurowe z patentem medycznym. Oznacza to, że ich jakość i skuteczność jako produkt rehabilitacyjny są potwierdzone poprzez oficjalną rejestrację jako wyrób medyczny. Krzesła Kulik System posiadają także pozytywną ocenę ergonomiczną nadawaną przez Instytut Medycyna Pracy – wyróżnia to je spośród wszystkich innych foteli biurowych. W dobie pracy z domu czyli tzw. home office krzesła te sprawdzą się również doskonale jako fotel do pracy zdalnej.

Dla kogo jest krzesło ortopedyczne?

Krzesło ortopedyczne jest przeznaczone dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa takie jak dyskopatia, korzonki czy rwa kulszowa ale także dla osób zdrowych, które chcą uchronić się przed tymi uciążliwymi schorzeniami. Krzesła ortopedyczne są zaprojektowane tak aby odciążyć kręgosłup podczas siedzenia i wspomagać użytkownika w utrzymaniu zdrowej postawy ciała. Zaleca się stosowanie takich krzeseł profilaktycznie dla osób, które ze względu na specyfikę swojej pracy przebywają większość czasu w pozycji siedzącej.

Krzesła ortopedyczne w ofercie sklepu

W naszym sklepie dostępne następujące modele krzeseł ortopedycznych: 5 modeli krzeseł Kulik System: Classic, Classic Pro, Business, Elegance oraz Galaxy. Do tego dochodzi jeszcze 5 modeli klękosiadów marki Unicorn. Wszystkie wymienione produkty to artykuły medyczne, potwierdzone  odpowiednim certyfikatem nadanym przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Skonstruowano je tak, aby podczas pracy wykonywanej w pozycji siedzącej kręgosłup był odciążony. W efekcie wszystkie te produkty pozwalają zapomnieć o bólach kręgosłupa. Poleca się je także wówczas, gdy doszło już do pojawienia się określonych schorzeń kręgosłupa – zwłaszcza chorób  związanych ze zmianami degeneracyjnymi krążków międzykręgowych. Osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa i wahające się, czy dany fotel będzie dla nich dobry, mogą wydrukować opis fotela i udać się z nim do swojego rehabilitanta bądź fizjoterapeuty. Specjaliści ci bez wątpienia pomogą podjąć najlepszą decyzję.

Dobre krzesło biurowe – Kulik System Classic i Classic Pro

Krzesło Kulik System Classic to najlepsza propozycja dla wszystkich osób, których wzrost mieści się w przedziale od 145 do 180 centymetrów. Model Classic Pro będzie natomiast odpowiedni także w przypadku osób mierzących ponad 180 centymetrów. Na czym polega różnica między tymi dwoma modelami? W przypadku krzesła Classic Pro producent postawił na możliwość regulacji głębokości siedziska, a także dodatkowo zastosował podłokietniki o regulowanej wysokości. Zastosowano tutaj także rozwiązania podnoszące estetykę wykończenia – takie jak tapicerowany tył oparcia. Bez wątpienia obecność dodatkowych regulacji sprawia, że komfort użytkowania fotela Classic Pro jest jeszcze większy. Dzieje się tak dlatego, że fotel można perfekcyjnie dopasować do swojego ciała.
Krzesło ortopedyczne Kulik System Classic tych opcji jest pozbawione, dzięki czemu może być oferowane w bardzo konkurencyjnej cenie. Krzesło Classic nadal posiada wszystkie pozostałe udogodnienia, takie jak specjalnie wyprofilowane siedzisko i oparcie, system odciążenia kręgosłupa i wentylacji organów miednicy, oraz system podtrzymywania szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa. Krzesło ortopedyczne Classic posiada także kluczową funkcję umożliwiającą ergonomiczne siedzenie, która jest niespotykane w krzesłach biurowych w tym przedziale cenowym – regulację kąta pochylenia siedziska.

Krzesło ortopedyczne do komputera Business

Krzesło Kulik System Business to propozycja idealna dla osób wyższych i tęższych. Ten model ma siedzisko oraz oparcie większe niż modele, które opisaliśmy wcześniej. Dzięki szerokiemu wachlarzowi regulacji krzesło można też doskonale dopasować również dla osób niższych. Krzesło Business wyposażono w mechanizm zsynchronizowany. O co w tym chodzi? Wystarczy wyregulować oparcie. Siedzisko w sposób automatyczny zostanie do niego dostosowane. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne i niezwykle lubiane przez użytkowników. Jest to więc fotel zdecydowanie bardziej zaawansowany, jeśli pod uwagę weźmiemy zastosowane w nim technologie.

Krzesło ortopedyczne do biura Galaxy oraz Elegance

Krzesła profilaktyczno – rehabilitacyjne Galaxy i Elegance to najbardziej zaawansowane krzesła w palecie  producenta Kulik System. Poleca się je osobom, które mają ponad 160 centymetrów wzrostu i zmagają się z bólami kręgosłupa o średnim bądź poważnym nasileniu. Wyposażone są w takie same funkcje, jak opisany powyżej fotel Business. Co jednak ważne, mają także zagłówek, który skutecznie chroni przed dolegliwościami bólowymi ze strony karku oraz szyi. Producent zatroszczył się o to, aby można było wyregulować praktycznie  każdy elementy krzesła, dzięki czemu umożliwia przyjęcie perfekcyjnej ergonomicznej postawy podczas siedzenie. Krzesło dysponuje również sporym kątem odchylenia siedziska i oparcia. Taki fotel sprawdzi się w firmie, w której nie ma miejsca na odpoczynek. Można na nim bowiem nie tylko pracować, ale również skutecznie się zrelaksować.

W znajdującej się poniżej tabeli zamieszczone są dokładne parametry wszystkich dotychczas opisanych modeli. Przed zakupem zaleca się zmierzenie obecnie używanego fotela i skonfrontowanie uzyskanych wymiarów z danymi z tabeli.

Krzesła ortopedyczne Kulik System – tabela wymiarów

ModelDługość oparciaSzerokość oparciaGłębokość siedziskaSzerokość siedziskaOdległ. między podłokietnikamiPrzesuw siedziska
Classic49 cm44 cm43 cm46 cm45,5 cm
Classic Pro49 cm44 cm43 cm46 cm45,5 cm0-8 cm
Business58 cm46 cm48 cm55 cm53,5 cm0-6 cm
Galaxy58 cm46 cm45 cm51 cm46 cm0-8 cm
Elegance63 cm43 cm45 cm51 cm46 cm0-8 cm

Jeżeli Twoim celem jest poprawa ergonomii pracy, a także zmniejszenie problemów ze strony kręgosłupa, warto zdecydować się na jeden z foteli, które zostały zaprezentowane powyżej. Decydując się na zakup fotela Kulik System w naszym sklepie, klient otrzymuje 24-miesięczną gwarancję. Może liczyć również na pokrycie kosztów przesyłki, w przypadku wybrania płatności przelewem.  Co ważne, w przypadku ewentualnej awarii klient nie ponosi nawet kosztów wysłania fotela do serwisu. Naprawiony fotel zostaje odesłany do klienta także na koszt firmy. W efekcie klient nie musi obawiać się żadnych dodatkowych kosztów. Wszystkie bierze na siebie firma, która troszczy się o każdego, kto zdecydował się jej zaufać.

sklep internetowy klękosiad fotel ergonomiczny

Dla osób, które chcą sobie pomóc, a jednocześnie nie dysponują odpowiednim budżetem rozwiązaniem może być Klękosiad Unicorn, a także nakładkę na krzesło i fotel biurowy Kulik System. Pierwsze rozwiązanie jest idealne, jeśli praca nie jest wykonywana non stop w pozycji siedzącej. Decydując się na klękosiad, należy pamiętać o tym, aby raz na jakiś czas przesiadać się na zwykłe krzesło. Pozwoli to uniknąć nadmiernego obciążenia kolan. Klękosiad Unicorn to produkt medyczny, ale wymaga umiejętnego korzystania. Z kolei nakładka to dobre rozwiązanie dla wszystkich mających stosunkowo wygodne krzesło, ale jednocześnie zauważających, że pojawiają się pierwsze –  jeszcze niezbyt nasilone – bóle kręgosłupa.

Artykuł miał na celu wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z kręgosłupem. Pokazał, jakie krzesło ortopedyczne do komputera będzie najbardziej odpowiednie w przypadku różnych osób. Wystarczy, że zastosujesz się do przedstawionych wskazówek, aby Twój kręgosłup poczuł wyraźną ulgę, a praca przebiegała zdecydowanie sprawniej.

Osoby mające jakieś pytania bądź chcące złożyć zamówienie na fotel drogą mailową, zachęcamy do kontaktu. Nasz mail: info@e-rwakulszowa.pl. Chętnie odpowiemy na każde pytanie i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Żaden klient nie zostanie pozostawiony sam sobie. Każdy może liczyć na obsługę na najwyższym poziomie.

One comment

  1. Dobre krzesło ortopedyczne może na prawdę dużo zdziałać przy bólach pleców. Teraz zwyrodnienia kręgosłupa to niemalże plaga cywilizacyjna. Coraz więcej siedzimy, coraz mniej ruchu. Dobre krzesło ergonomiczne najlepiej prozdrowotne to konieczność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *