Shopping Cart
ergonomiczne krzesło biurowe

Fotel biurowy na chory kręgosłup. Jaki fotel ergonomiczny wybrać ?

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Osoby cierpiące na choroby związane ze zmianami degeneracyjnymi krążków międzykręgowych, takimi jak przepuklina kręgosłupa lub rwa kulszowa często narzekają na ból pleców, który nasila się podczas siedzenia. Co zrobić jeżeli ze względu na rodzaj wykonywanej pracy musimy przebywać w pozycji siedzącej często przez wiele godzin? Jak zminimalizować negatywne skutki siedzenia i chronić nasz kręgosłup? Na początek zadbajmy o nasze narzędzie pracy – czyli dobrze dobrane ergonomiczne krzesło biurowe. W tym artykule odpowiemy na pytanie na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy na chory kręgosłup. Wzrokowcy zaś na samym dole znajdą również infografikę: Co powinien posiadać ergonomiczny fotel biurowy. Zapraszamy do lektury!

Spis treści: (klikalny)

Siedzenie wydaje się nam jedną z najwygodniejszych pozycji – pracujemy, odpoczywamy, a także przemieszczamy się najczęściej przebywając w pozycji siedzącej. Rzeczywiście, siedząc dajemy odpocząć mięśniom, jednak jednocześnie mocno obciążamy nasz kręgosłup. Podczas siedzenia najbardziej obciążony jest lędźwiowy odcinek kręgosłupa – ucisk na krążki międzykręgowe w tym odcinku wynosi średnio 140 kg. Nic dziwnego, że ostatnimi czasy schorzenia kręgosłupa to prawdziwa plaga i nawet bardzo młodzi ludzie skarżą się na bóle pleców. Aby zmniejszyć obciążenie poszczególnych kręgów kręgosłupa należy stosować fotel ergonomiczny i pamiętać o prawidłowej, skorygowanej pozycji kręgosłupa podczas siedzenia.

Fotel biurowy na chory kręgosłup – na co zwrócić uwagę?

Niewiele osób przykłada należytą uwagę przy zakupie fotela biurowego. Często ze względu na pozorną oszczędność wybieramy tanie krzesło będące akurat w promocji. Co gorsze wiele osób zupełnie nie wie czym kierować się przy wyborze. Ergonomiczne krzesło często mylone jest z tzw. fotelem prezesa, w którym można zapaść się niczym na kanapie. Wiele osób daje nabrać się też na krzesła wyróżniające się wyszukanym designem, które jednak poza ciekawym wyglądem nie oferują nic ponadto. Dobre, ergonomiczne krzesła biurowe ze względu na małą popularność rzadko możemy znaleźć na wystawach sklepowych, gdzie najczęściej znajdują się produkty, które sprzedają się najczęściej – czyli tanie, standardowe krzesła lub wyżej przytoczony „fotel prezesa”. Jakie cechy w takim razie powinno spełniać krzesło ergonomiczne ? Najlepiej zobrazuje to poniższe zestawienie.

Porównanie fotela ergonomicznego i standardowego krzesła

fotel biurowy na chory kręgosłup
Ergonomiczne krzesło biuroweStandardowe krzesło
Dobrze wyprofilowane siedzisko i oparcie pomagają w utrzymaniu właściwej postawy ciała.Proste oparcie i siedzisko nie dopasowane do anatomicznej budowy ciała.
Wyposażone są w szereg regulacji umożliwiających dostosowanie krzesła do sylwetki – m.in. regulacja podparcia lędźwiowego, regulację wysokości oparcia.Najczęściej posiadają jedynie standardowe ustawienie wysokości krzesła i regulację odchylenia oparcia.
Najwyższej jakości krzesła biurowe posiadają także regulację głębokości siedziska, która zapewnia odpowiednie dopasowanie krzesła do wzrostu użytkownika oraz regulację pochylenia siedziska, która umożliwia bardziej naturalne wyprofilowanie miednicy.Często w celach marketingowych w krzesłach stosuje się tanie mechanizmy umożliwiające odchylanie siedziska wraz z podstawą – funkcja nie poprawia ergonomii, a często wręcz zwiększa obciążenie na krążki międzykręgowe podczas siedzenia.
Odpowiedni profil na wysokości lędźwiowego odcinka kręgosłupa – tzw. klin lędźwiowy, który zapewni naturalną lordozę kręgosłupa.Brak właściwego profilu lub za małe i źle wyprofilowane kliny lędźwiowe, nie zapewniające właściwej postawy.
Dobrze zaprojektowane ergonomiczne krzesło biurowe posiada przemyślaną konstrukcję, a nad jej rozwojem pracuję sztab specjalistów. W ich konstrukcji można odnaleźć specjalistyczne systemy mające za zadanie odpowiednie podtrzymywanie kręgosłupa na całej jego długości.Fabryki produkujące krzesła tanim kosztem nie posiadają działu rozwoju produktu. Ich produkty nie przechodzą także testów jakości, przez co często można trafić na wadliwe egzemplarze. Co niektórzy producenci podpatrują i „pożyczają” rozwiązania od konkurencji – jedni z lepszym, a inni z gorszym skutkiem.
Dobre krzesło powinno zapewniać przede wszystkim pewne podparcie dla naszego ciała. Musi mieć mocną, wytrzymałą konstrukcję, stabilne siedzisko i pewne oparcie. Renomowani producenci stosują wysokiej jakości materiały i mechanizmy służące do regulacji, dzięki czemu rzadziej zdarzają się awarie.Kiepskie wykonanie i słaba jakość materiałów wykorzystanych do produkcji skutkuje szybkim zużyciem standardowego krzesła. Często po krótkim czasie od zakupu pojawiają się usterki. Najczęstsze to zjeżdżający mechanizm do ustawiania wysokości, luźne, niestabilne, bujające się na boki siedzisko i oparcie, nie działająca blokada odchylenia oparcia. Zdarzają się też krzesła, których siedziska wyginają się w jakąś stronę powodując, że siedzimy w wygiętej, nienaturalnej pozycji.
Ergonomiczne krzesło musi być dobrze dopasowane do wzrostu i nie może być zbyt głębokie, ani zbyt płytkie. Powinniśmy być w stanie usiąść tak, aby dolna część pleców była dosunięta do oparcia. Dobrzy producenci w swoich krzesłach stosują regulację głębokości siedziska lub posiadają w ofercie krzesła dopasowane do konkretnego wzrostu.Częstym błędem jest wybieranie krzeseł nie dopasowanych do wzrostu, które mają źle dobraną głębokość siedziska, przez co wielogodzinne utrzymanie prawidłowej postawy jest praktycznie niemożliwe.

Który fotel biurowy lepszy dla chorego kręgosłupa?

Podsumowując największą i często jedyną zaletą standardowego krzesła biurowego kupionego w supermarkecie jest jego atrakcyjna cena. Tylko czy warto oszczędzać na zakupie krzesła biurowego? Zastanów się jak długo będziesz siedzieć na tym krześle w ciągu dnia? Jeżeli będzie to poniżej 2 godzin dziennie to może faktycznie obejdzie się bez super ergonomicznego krzesła. Jednak nawet w tym przypadku nie warto decydować się na najtańsze rozwiązanie, bo niska cena zawsze będzie wiązać się ze słabym wykonaniem, gorszą jakością materiałów i częstszą awaryjnością. Zawsze też zwracaj uwagę na to, aby krzesło było dopasowane do Twojego wzrostu.
Zobacz też film przedstawiający w jakie ustawienia i regulację powinno być wyposażone krzesło ergonomiczne do długotrwałego siedzenia – na przykładzie fotela ergonomicznego Kulik System Business

Jaki fotel ergonomiczny do 500 zł ?

W cenie do 500 zł ciężko znaleźć na prawdę ergonomiczne krzesło biurowe. Oczywiście na popularnych portalach aukcyjnych wielu sprzedawców reklamuje swoje krzesła jako ergonomiczne – ale jeżeli przyjrzymy się im bliżej okazuje się, że z ergonomią mają niewiele wspólnego. Większość krzeseł biurowych z tej grupy cenowej posiada jedynie podstawowe regulacje – regulacje wysokości siedziska i odchylenia oparcia oraz funkcje swobodnego kołysania się. Nieliczne fotele z tej grupy posiadają profile lędźwiowe, które jednak najczęściej są zbyt małe i nie zapewniają prawidłowej postawy podczas siedzenia. Jeżeli potrzebujesz krzesła biurowego, na którym będziesz siedział od 2 do 5 godzin dziennie to poszukaj modelu, który spełnia przynajmniej następujące warunki: posiada mocną, wytrzymałą konstrukcję, stabilne siedzisko i zapewnia pewne oparcie. Dodatkowym atutem będzie zintegrowany klin lędźwiowy – w przypadku jego braku należy zainwestować jeszcze w specjalistyczną podpórkę lędźwiową.

Osoby, które na krześle biurowym spędzają ponad 5 godzin dziennie nie powinny oszczędzać na jego zakupie. W tym przypadku warto wybrać najlepsze krzesło, na które pozwala Twój budżet, spełniające jak najwięcej cech ergonomicznego krzesła przedstawionych w powyższym zestawianiu. Ergonomiczne krzesła biurowe są zaprojektowane tak, aby wspomagać użytkownika w przyjmowaniu prawidłowej postawy w trakcie siedzenia. Dobre fotel biurowy niejako wymusza właściwe ułożenie kręgosłupa, zmniejszając obciążenie na wszystkich jego odcinkach.

Krzesło biurowe dla chorego kręgosłupa do 1000 zł

W stosunkowo niewielkiej cenie do 1000 zł można już odnaleźć krzesła zapewniające niezłą ergonomię. W tej grupie cenowej można już znaleźć doskonałe krzesło medyczne Kulik-System Classic. Jeżeli ze względu na charakter wykonywanej pracy przebywasz w pozycji siedzącej nierzadko 8-12 godzin w ciągu doby, szczególnie powinieneś zadbać o dobrze dobrane ergonomiczne krzesło. Podobnie osoby cierpiące już z powodu schorzeń kręgosłupa, które w przeszłości miały już epizod ostrego bólu pleców spowodowanego rwą kulszową, lumbago czy zapaleniem korzonków.

Fotel dla osób z problemami kręgosłupa w cenie do 1500 zł

W tej grupie cenowej mamy już spory wybór krzeseł ergonomicznych. Na szczególną uwagę zasługują wyższe modele krzeseł Kulik System – takie jak Business – spełniają one wszystkie cechy ergonomicznego krzesła, a dodatkowo posiadają opatentowany system zdrowego siedzenia i są zarejestrowane jako WYRÓB MEDYCZNY.

krzesło ergonomiczne Kulik System krzesło ortopedyczne krzesło medyczne
Niestety często pracodawcy oszczędzają na wyposażeniu biura i jesteśmy zmuszeni do siedzenia na nieprzystosowanym do wielogodzinnej pracy krześle biurowym. W takim przypadku warto poprosić pracodawcę o zakup nowego fotela biurowego. Co jeżeli nasz pracodawca nie będzie skłonny do nowych wydatków? W takim przypadku najlepiej samemu pokryć koszty zakupu krzesła. Taka inwestycja na pewno się opłaci – zawsze taniej jest zapobiegać niż później płacić krocie na zabiegi u fizjoterapeutów i masażystów. Zadbaj o swoją ergonomię już teraz, by uniknąć tak powszechnych obecnie schorzeń kręgosłupa wynikających z deformacji w obrębie krążków międzykręgowych. Jeśli natomiast jesteś rodzicem dziecka w wieku szkolnym klikając w poniższy link dowiesz się jakie krzesło dla dziecka do biurka najlepiej wybrać.

Najlepszy fotel dla kręgosłupa do 2000 zł

W przedziale cenowym do 2000 zł najlepszym fotelem dla kręgosłupa będą dwa modele. Bliźniacze krzesła Kulik System Elegance oraz Galaxy. Są to duże fotele biurowe wyposażone w obszerne oparcie oraz zagłówek dla zdrowia górnego odcinka kręgosłupa (szyjnego oraz piersiowego). Obydwa modele posiadają również patent medyczny potwierdzający ich prozdrowotne działanie. Ich główną różnicą jest to że Model Galaxy jest nieco szerszy i dedykowany jest dla osób większych lub tęższych. Model Elegance równocześnie posiada inną podstawę (kompozytową) podczas gdy fotel Kulik System Galaxy wyposażony jest w podstawę z polerowanego aluminium.

Zobacz też film przedstawiający zaawansowane krzesło ergonomiczne do całodziennej pracy, wyposażone w szereg mechanizmów dostosowawczych oraz dodatkowo w regulowany zagłówek – na przykładzie fotela ergonomicznego Kulik System Elegance.

Najlepszy fotel dla kręgosłupa do 2000 zł

Infografika: Co powinien posiadać fotel biurowy?

Wybierając więc fotel biurowy na chory kręgosłup warto zorientować się w dostępności modeli w różnych przedziałach cenowych, ich wyposażeniu i funkcjonalności która oferują. Pamiętajmy że wybór fotela ergonomicznego do komputera jest zazwyczaj wydatkiem, którego dokonujemy raz na kilka a nawet kilkanaście lat! Warto więc mieć wstępne rozeznanie, aby dokonać trafnego wyboru. Fotel do komputera jeśli jest narzędziem pracy może być doskonałą inwestycją lub dodatkowym klamotem w pomieszczeniu. Jeśli zdecydują się Państwo na któryś fotel z patentem medycznym z naszej oferty, nie rozczarują się Państwo, a sam fotel przetrwa próbę czasu! Poniżej znajduje się Infografika.

Ergonomiczny fotel biurowy co powinien mieć? Infografika
Infografika: Co powinien posiadać ergonomiczny fotel biurowy?

43 comments

 1. Dobrej jakości ergonomiczne krzesło to podstawa pracy w biurze w ogóle. Bez tego ani rusz. Jak siedzisz przed kompem 8 czy więcej godzin dziennie to spróbuj wysiedzieć na jakimś gniocie. Ból pleców prędzej czy później da o sobie znać. Ja używam krzesła Kulik system. Podstawowy model ale daje radę. Siedzę na nim już 2 lata i jest okej. Wcześniej siedziałem na jakimś nonameowym i używałem takiej nakładki pod lędźwie i nawet coś tam dawało, ale nie było takiego efektu.

 2. Nigdy nie zwracałem zbytniej uwagi na krzesło do komputera, do tego garbiłem sięna krześle, albo wykładałem się na nim jak na kanapie i korzonki dały znać o sobie. Teraz już pilmuję się, żeby siedzieć wyprostowanym ale i tak przy długim siedzeniu plecy są sztywne i bolą.

 3. Przed miesiącem kupiłem tutaj fotel biurowy Kulik System Classic i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Gdzie indziej kazali mi czekać 30 dni na dostawę – a tutaj dostałem krzesło od ręki. Krzesło biurowe dobre dla kręgosłupa, dużo lepsze od tych które do tej pory używałem. Polecam dla osób z dyskopatią lędźwiową, które szukają dobre krzesło do komputera.

 4. Dzień dobry. Mam pytanie. Od niedawna pracuję w domu i muszę sobie kupić fotel obrotowy (na razie musi mi wystarczać zwykłe krzesło). Mam problemy z kręgosłupem i mimo przerw, po pracy plecy mnie bolą. Na rtg wyszło, że mam rotoskoliozę. Niestety, wizyta u lekarza rehabilitacji NFZ została odłożona i póki co, nie mogę iść do specjalisty, żeby moje plecy obejrzał.
  Chciałam kupić to krzesło ergonomiczne Kulik, ale na stronie, z której chciałam zamówić, znalazłam następującą informację:
  “Przeciwwskazania:

  skolioza patologiczna,
  skolioza strukturalna trzeciego stopnia,
  zniesiona kifoza odcinka piersiowego,
  powiększona lordoza odcinka lędźwiowego.

  W przypadku innych schorzeń lub wątpliwości zalecana konsultacja z lekarzem lub chiropraktykiem.”
  Również na forach internetowych znalazłam posty, w których ludzie pisali, że lekarz odradził im ten fotel ze względu na problemy z kręgosłupem.
  Czy mogłabym prosić o Pańskie zdanie w tej sprawie?
  Dziękuję i pozdrawiam.

  1. Prawdą jest że fotele Kulik System nie są zalecane osobom że skoliozą patologiczną oraz skoliozą strukturalną 3 stopnia. Są to skoliozy które są perzeciwskazaniem co do korzystania z takiego fotela. Co do Pani przypadku to jak głęboka jest Pani skoliozą powinien ocenić Pani lekarz. Najlepiej ortopeda lub licencjonowany fizjoterapeuta po obejrzeniu wyników badań. Pozdrawiam

 5. Witam, jestem po operacji kręgosłupa od dziecka mam skoliozę w najwyższej progresji osiągneła 60 stopni obecnie mam ok 15 stopni ale mam dyskopatię odcinka lędźwiowego i szyjnego oraz stenozę w odcinku szyjnym. Potrzebuję kupić krzesło do pracy biurowej i naprawdę nie wiem które wybrać. Proszę o pomoc. Dziękuję.

  1. Witamy. Skolioza patologiczna oraz skoliozą strukturalną trzeciego stopnia są schorzeniami które są przeciwwskazaniem do stosowania krzesła Kulik System według zaleceń producenta. Pozdrawiamy

 6. Witam. Wyczytałem w jakimś sklepie, że właśnie Kulik-System Classic nie jest zalecany dla osób wyższych, niż 170 cm, ponieważ oparcie nie jest regulowane na odpowiedni dal wysokich osób poziomie. Czy to jest prawda?

  1. Dziękujemy za pytanie. Z naszego doświadczenia z klientami wynika że z krzeseł Kulik System mogą korzystać osoby niższe ok. 150 cm jak również wyższe ok. 185 cm. Krzesła Kulik System są personalizowane pod wzrost. W naszym formularzu zamówienia jest pole w którym się zaznacza swój wzrost. Natomiast my zajmujemy się resztą. Pozdrawiam

 7. Witam, u mnie w firmie również kilka osób korzysta z foteli Kulik System do pracy przy komputerze i z moich obserwacji wynika że jeśli jest dobrany odpowiedni model to mogą korzystać z nich również osoby b. wysokie mające nawet 190-200 cm wysokość. Wiem że jest możliwość dopasowania takiego fotela ergonomicznego np. spośród modeli elegance czy galaxy. I pasują elegancko 😉

 8. Ciekawe. Piszecie, że dopasowujecie fotel w jakimś tam stopniu. Mam podejrzenie dyskopatii odcinka s1/l5. Czy po,podaniu wam takich danych jak moj wzrost i zelecenia lekarza, fizjoterapeuty, ew załączenie wyników badań pozwoli wam lepiej wyprofilować krzesło czy jak to robicie?

  1. Dzień dobry Panie Piotrze. Fotele są dopasowywane do wzrostu, mają szereg regulacji pozwalających na dopasowanie, są to fotele profilaktyczno-rehabilitacyjne, z patentem medycznym. Są zdrowe dla kręgosłupa. Jeśli ma Pan wątpliwości i chce mieć Pan pewność że będzie odpowiedni konkretnie dla Pana prosimy skonsultować to ze swoim lekarzem prowadzącym. Pozdrawiamy serdecznie

 9. Hej, a jak wypada klękosiad przy skoliozie piersiowo-lędźwiowej z lordozą do pracy powyżej 8+ przed monitorem? Mam bardzo częste bóle karku i dłuższe siedzenie przed kompem staje się mordęgą.

  1. Dzień dobry. Klękosiad polecamy jako zamiennik / uzupełnienie ochrony dla krzesła biurowego. Jeśli zastawia się Pan nad zakupem jednego siedziska to zdecydowanie polecamy w tym przypadku (8h pracy) fotel biurowy. Tym bardziej iż klękosiad nie posiada oparcia na odcinku piersiowym, którego dotyczą problemy właśnie tego odcinka. Pozdrawiamy

 10. tomasz_piatek

  Czy przykładowo model kulik system Galaxy będzie dobry jako fotel biurowy na chory kręgosłup dla osoby wysokiej (185 cm oraz 105 kg). Ogólnie żyję dość sportowo, ale niedawno stwierdzono mi jedną przepuklinę w lędźwiowym, domyślam się że to na skutek przeciążenia pracą siedzącą. Musiałem robić dużo nadgodzin i chyba trochę przegiąłem. Szukam czegoś co się sprawdzi w takim przypadku. Czy ten model będzie odpowiedni? Pytam bo jestem też dość szeroki?

  1. Jak najbardziej, model Galaxy jest szerszy nawet od modelu Elegance (szczególnie w dolnej części). Fotel o który Pan pyta ma oparcie w kształcie prostokątu, natomiast Elegance bardziej w kształcie literki V stąd jest dedykowany nawet dla osób o szerszej budowie ciała. Z pewnością będzie pasował w Pana przypadku. Mamy akurat fotel na ten wzrost, więc można zamawiać. Pozdrawiamy

 11. Dzień dory. Jak model krzesła Kulik najbardziej odchyla sie do tyłu? (podparcie pleców )

  1. Modele Business, Elegancję i Galaxy odchylają się najbardziej, modele Classic i Classic Pro nieco mniej. Natomiast w przypadku trzech pierwszych modeli jest to odchylenie synchroniczne, czyli jednocześnie z oparciem siedzisko również odchyla nam się do tyłu w stosunku 2:1 (oparcie bardziej, siedzisko w mniejszym stopniu). W przypadku dwóch ostatnich modeli jest to regulacja niezależna, czyli odchylenie oparcia i odchylenie siedziska pracują oddzielnie. Pozdrawiamy

   Zespół: e-rwakulszowa.pl

   1. Jakie bylo by dla mnie najbardzie optymalny fotel. Mam problemy z odcikiem ledzwiowym ( l2 i l4 ) w dodatku nie mogę wykonywać czynności stojąc w jednej pozycji np. zmywając naczynia bo odrazu rwą mnie plecy. Fotel z bardzo dobrze wyprofilowanym i miękkim oparciem na plecy w dodatku mocno skladajcym się do tyłu. W dodatku nie mogę zrobić prawidłowego cwiczenia lordozy bo jest tak sztywny jak kij ktory się nie ugnie za Chiny 🙂 Proszę o sugestię.Ważę 88kg Dziekuje z góry.

 12. Witam. Jestem po operacji przepukliny krążka miedzykregowego kręgosłupa na odcinku l5s1. Mam 175 cm wzrostu waga ok 94 kg. Jaki fotel będzie najlepszym wyborem?

  1. W Pana przypadku polecalibyśmy wybór pomiędzy Classic Pro a Business marki Kulik System. Oba te fotele mają regulacje głębokości siedziska. Fotel Business jest nieco szerszy natomiast oba będą pasowały do wzrostu i wyprofilowanie lędźwiowe jest w nich bardzo podobne. Pozdrawiamy

   Zespół: e-rwakulszowa.pl

 13. Gdzie są firmy, które dbają o odpowiednia fotele dla pracowników! ;D Żart. A jeszcze smutniej wygląda to podczas pracy zdalnej – każdy siedzi na tym, co ma w domu 🙁 Szkoda, że ceny dobrych i zdrowych foteli są tak zabójcze dla kieszeni jak złe fotele dla kręgosłupa.

  1. Oczywiście, że są takie. Głównie w branży IT. W mojej firmie mamy fotele grubo powyżej 2 tys za sztukę.

 14. spoko kit tylko kiedy zaczniecie robic cokolwiek dla wysokich ludzi? na tym sie siedziec nie da jesli sie ma od 190 w gore 😛 i prosze nie walic sciemy w rodzaju: “podwyzsz se oparcie” 😛

  1. Witamy, w naszej ofercie znajdują się również fotele dla osób wyższych. Na przykład model Galaxy oraz Elegance możemy skonfigurować tak że spradzi się doskonale dla osób 190-200 cm. Jeśli potrzebuje Pan fotela ergonomicznego na jeszcze wyższy wzrost prosimy o kontakt a na pewno uda się zrobić coś na specjalne zlecenie, tak aby fotel był odpowiedni.

   Pozdrawiamy
   Zespół e-rwakulszowa.pl

 15. sam mam 195cm i waze 105kg (i nie – nie jestem tlusty bo BF mam na nizszym poziomie niz 95% mezczyzn w Polin) i nie jestem w stanie nic na rynku znalezc bo albo plecy za waskie i lopatki zjezdzaja do przodu robic mi okragly garb, albo zaglowek wypada za nisko nawet w pozycji podniesionej na maksa, albo po pol roku krzeslo zjezdza pod moja waga i nie da sie siedziska utrzymac na z gory zadanej wysokosci.

  1. W Pana przypadku najlepszy byłby fotel Galaxy, ma on poszerzone oparcie, posiada zagłówek i wszystkie niezbędne regulacje. Ponadto mamy fotele dostępne na Pana wzrost, jak również wspomniany model jest bardzo wytrzymały i dedykowany jest dla osób do 130 kg masy ciała. Pozdrawiamy

   Zespół e-rwakulszowa.pl

 16. Marianna Kozioł

  Mam pytanie, kiedy będzie w końcu krzesło classic pro ?? Od dłuższego czasu chce zamówić dla córki, we wrześniu zaczęła już liceum i potrzebujemy dobrego krzesła dla niej. Miały być na jesień czy wiadomo już kiedy ten model będzie ostępny? Proszę o pilną odpowiedź czy już blisko i warto czekać czy produkcja nie będzie kontynuowana i trzeba szukać czegoś w zastępstwie. Pozdrawiam

  1. Pani Marianno, mamy dobre wieści. Produkcja tego modelu jak również krzesła Kulik System Classic ma zostać wznowiona w listopadzie, natomiast zanim cykl produkcyjny zostanie zakończony, trudno powiedzieć precyzyjnie, natomiast byśmy typowali połowę grudnia kiedy fotele te będą realnie dostępne do zakupu. Więc jeśli może się Pani wstrzymać z zakupem to polecamy poczekać. Można zorganizować do tej pory dla córki stanowisko nauki ze zwyczajnym krzesłem dodając do niego np półwałek lędźwiowy zamocowany na oparciu przy pomocy paska. Takie doraźne rozwiązanie może pomóc przeczekać ten okres. Natomiast jeżeli nie może Pani tyle czekać to polecamy skontaktować się z nami i z pewnością uda się dobrać jakiś inny fotel ergonomiczny. Pozdrawiamy
   Zespół e-rwakulszowa.pl

 17. Kokoszkiewicz Jarosław

  Jaki fotel biurowy mam kupić na chory kręgosłup mam rwę kulszową obecnie opadającą stopę. Ważę około 97 kg przy wzroście 176 cm.

  1. Każdy z modeli Kulik System powinien być odpowiedni w Pana przypadku, gdyż wszystkie mają ochronę kręgosłupa lędźwiowego. My dopasujemy wybrany fotel do wzrostu. Proszę rozważyć również zakup klękosiadu do stosowania zamiennie z krzesłem. Polecamy o skonsultowanie się z lekarzem lub fizjoterapeutą czy możnaby wdrożyć w Pana przypadku ćwiczenia rozciągające przy użyciu ławki grawitacyjnej. Pozdrawiamy

   Zespół e-rwakulszowa.pl

 18. Jaka jest różnica pomiędzy fotelami Kulik System Classic oraz Classic Pro? gdyż nie mogę tego wychwycić, a różnica w cenie jest dla mnie istotną. Proszę o odpowiedź, rozważam te modele, ale chciałbym wiedzieć za co mam płacić więcej, życie nie jest tanie w tym nowym polskim ładzie. pozdrawiam

  1. Panie Waldemarze. Modele te są podobne i pod względem wyprofilowania pianek oraz ksztaltów siedziska i oparcia jest to 1:1 tak samo skuteczna konstrukcja. Główną różnicą jest to iż w modelu droższym Classic Pro jest dodatkowo:
   1) regulacja głębokości siedziska co pozwala na korzystanie z fotela osobom większym oraz wyższym, gdyż możemy fotel doregulować tworząc nieco więcej przestrzeni w obrębie siedziska.
   2) Regulowane w zakresie góra-dół podłokietniki, w modelu Classic jest bez regulacji
   3) Tapicerowany materiałem tył oparcia, w modelu Classic jest pokrywa z czarnego tworzywa.
   Mamy nadzieję że udało odpowiedzieć na Pana wątpliwości.

   Pozdrawiamy
   zespół e-rwakulszowa.pl

   1. Dzięki. ja jestem dosc duzy, więc chyba juz mam faworyta. pozdrawiam

 19. Witam,
  ktory fotel polecacie dla osoby nizszej (166cm) ze sklonnoscią do garbienia i bolami w odcinku szyjnym ?

  1. Dzień dobry Pani Moniko, dopasowujemy fotele Kulik System pod kątem wzrostu i w tym przypadku sprawdzi się doskonale jeden z foteli Elegance lub Galaxy jak również fotel Unique WAU 2. Fotele można obejrzeć przechodząc na podstronę naszego sklepu internetowego i wybierając kategorię: Krzesła ergonomiczne

   Pozdrawiamy
   Zespół e-rwakulszowa.pl

 20. Artur Dąbrowa Górnicza

  Witam. A co byście polecili osobie z bólami w odcinku piersiowym i szyjnym? Czy model kulik system business by się sprawdził w tym przypadku? Mam przepukliny w obydwu tych odcinkach. Proszę o taką opinię.

  1. Gdyby problem dotyczył jedynie odcinka piersiowego kręgosłupa to faktycznie sklanialibyśmy się w stronę modelu Business, gdyż jego wysokie oparcie zabezpieczało by w takim przypadku. Natomiast jest dochodzą w Pana przypadku problemy również z odcinkiem szyjnym kręgosłupa to jednak poszlibyśmy tutaj w kierunku jednego z modeli z zagłówkiem: krzesła Kulik System Elegance lub Galaxy. Zagłówek, pod warunkiem że z niego korzystamy podczas pracy, daje w takim wypadku dużo korzyści.

   Pozdrawiamy
   Zespół e-rwakulszowa.pl

 21. Dzień dobry, zastanawiam się nad zakupem krzesła Elegance lub Galaxy, czy są jakieś medyczne przeciwskazania do stosowania tych typów krzeseł. Mam problemy z kręgosłupem na którym widoczne są ślady odchyleń, zaburzenia wynikają głównie z zrotowanej w 2 placzyznach miednicy. Odczuwam bóle zarówno w odcinku krzyżowo lędźwiowym jak i szyjnym kręgosłupa oraz w miednicy. Proszę o poradę w miarę możliwości

  1. Dzień dobry, fotele Kulik System jako produkty medyczne mają również przeciwskazania. Poniżej lista przeciwskazań:
   “Uczulenie na którykolwiek ze składników produktu, skolioza patologiczna, skolioza strukturalna trzeciego stopnia, powiększona lordoza, osobom mającym inne schorzenia kręgosłupa w razie pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości zaleca się konsultację u lekarza specjalisty”

   Pozdrawiamy
   Zespół e-rwakulszowa.pl

 22. Witam serdecznie, mąż cierpi na chorobę Scheuermanna (kifozę młodzieńczą). Czy któryś z foteli będzie nadawał się na tę przypadłość?

  1. W przypadku umiarkowanej kifozy ledzwiowej powinien sprawdzić się każdy z foteli Kulik System, ponieważ są wyprofilowane tak że delikatnie modelują właściwą lordozę lędźwiową. Jeśli nie ma przy tym skoliozy to modele Kulik System będą godne polecenia. Pozdrawiamy

 23. Dzień dobry,
  Jestem niska – 153 zm wzrostu. Mam duży problem z odcinkiem lędzwiowym kręgosłupa i mniejszy – z piersiowym. Pracuję 7-10 godzin dziennie przed komputerem, Co polecalibyście Państwo dla mnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *