Jak siedzieć podczas pracy przy laptopie? Jak ergonomicznie pracować przy komputerze?

Praca zdalna. Jak siedzieć przy laptopie? Infografika

Jak właściwie siedzieć przy laptopie podczas pracy? Jesteś na Home Office i martwisz się że Twoje krzesło, biurko i pozycja pracy przy laptopie nie są ergonomiczne? Praca przy tym sprzęcie, pomimo że jest on nowocześniejszy, jest dużo mniej przyjazna dla kręgosłupa niż przy komputerze stacjonarnym. Czy można jednak dostosować stanowisko pracy przy laptopie, tak aby była ona bardziej ergonomiczna i zdrowa?

Na dole artykułu znajduje się infografika: Jak pracować przy laptopie?

Sposób konfiguracji i korzystania z laptopa może wpływać na obciążenie szyi i pleców. Jest to szczególnie ważne zagadnienie, gdy setki tysięcy Polaków zostało skierowane do pracy zdalnej z domu czyli tzw. home office. Niektórzy już od dawana zrezygnowali ze starych, poczciwych PC – “pecetów” na rzecz laptopów lub ultrabooków.

Praca przy tym sprzęcie, pomimo że jest on nowocześniejszy, jest dużo mniej przyjazna dla kręgosłupa niż przy komputerze stacjonarnym. Czy można jednak dostosować stanowisko pracy przy laptopie, tak aby była ona bardziej ergonomiczna i zdrowa? Oto 10 pomysłów na pozbycie się bólu kręgosłupa podczas pracy na laptopie.

Jak uniknąć bólu pleców podczas pracy w domu?

Praktyka dobrej postawy i poprawa ergonomii podczas korzystania z laptopa może pomóc w zapobieganiu bólom szyi i pleców. Jeśli nie chcesz tylko doraźnie poprawić stanowiska pracy, lecz myślisz o myślisz poważnie o profesjonalnym stanowisku to koniecznie przeczytaj artykuł: Jak przetrwać pracę zdalną?

Zdejmij laptop z kolan

Chociaż etymologia słowa laptopem (ang. lap+top) sugeruje używanie tego rodzaju komputera na kolanach (lap – “upper legs of seated person”), możesz wcale nie chcieć doświadczyć konsekwencji używania tego sprzętu na kolanach .
Ta pozycja często wymaga pochylenia się i wysunięcia głowy do przodu, aby zobaczyć ekran, obciążając kręgosłup szyjny dziesiątkami dodatkowych kilogramów. Jeśli musisz pracować bez biurka – na przykład w pociągu – spróbuj umieścić laptop na torbie lub teczce, aby podnieść ekran.

Podnieś ekran laptopa wyżej

Zła postawa powoduje ból szyi. Idealna wysokość i kąt nachylenia laptopa umożliwia łatwe oglądanie ekranu bez zginania lub obracania szyi. Podnieś laptopa kilkanaście do kilkudziesięciu cm nad biurkiem (15-30 cm), umieszczając go na stabilnej powierzchni nośnej, takiej jak podstawka na laptopa, karton lub stos grubych książek. Twoje oczy powinny naturalnie trafiać w górną krawędź część ekranu, gdy patrzysz przed siebie.

Krzesło biurowe do pracy z laptopem

Użyj oddzielnej klawiatury i myszy oraz opcjonalnie zainwestuj w oddzielny ekran / monitor. Jeśli pracujesz na laptopie przez dłuższy czas, zaleca się wykonanie jednej z trzech czynności:

 • Użyj zewnętrznej klawiatury i myszy i odpowiednio ustaw ekran laptopa na wysokości oczu na podwyższeniu lub
 • Użyj zewnętrznego monitora na wysokości oczu i umieść klawiaturę laptopa na wysokości, która pozwoli rozluźnić ramiona i ramiona. Podczas pisania łokcie powinny być ustawione pod kątem 90 stopni, blisko ciała, a nadgarstki powinny znajdować się w neutralnej pozycji. Ta postawa pomoże powstrzymać Ci siebie od zaokrąglania ramion i napięcia mięśni szyi. W tej konfiguracji klawiatura laptopa służy za główną klawiaturę, nie korzystamy z monitora w laptopie, a z monitora zewnętrznego.
 • Użyj zewnętrznego monitora + myszy i klawiatury zewnętrznej + podstawki pod laptop. Jest to konfiguracja w której mamy de facto dwa monitory z których ten zewnętrzny stanowi główny, natomiast ekran w laptopie stanowi monitor pomocniczy.

Zobacz wpis: Właściwa postawa podczas siedzenia?

Obejrzyj wideo prezentujące fotel ergonomiczny:

Zwiększ rozmiar ekranu w laptopie

Chociaż laptopy są zaprojektowane tak, aby były przenośne i łatwe w obsłudze, upewnij się, że ekran laptopa jest wystarczająco duży, aby sprostać Twoim potrzebom. Mniejszy ekran może powodować zmęczenie podczas czytania tekstu i oglądania obiektów. Jeśli zauważysz, że pochylasz się do przodu, aby móc odczytać treści z ekranu, możesz również zwiększyć rozmiar czcionki.

Podnieś stopy do góry

Jeśli musisz podnieść krzesło, aby wygodnie ułożyć ręce i nadgarstki, sprawdź, czy masz nogi ustawione pod kątem prostym. Twoje stopy powinny leżeć płasko na podłodze, a kolana powinny znajdować się na równej wysokości z biodrami. Jeśli Twoje biodra są zbyt wysoko lub stopy nie dotykają podłogi, użyj stopnia lub podnóżka biurowego, aby podeprzeć dolną część stóp. Może to pomóc zachować neutralny kręgosłup lędźwiowy i zmniejszyć obciążenie dolnej części pleców.

Znajdź ergonomiczne krzesło

Rodzaj krzesła, na którym siedzisz podczas korzystania z laptopa, ma kluczowe znaczenie. Każde krzesło biurowe, które jest w pełni regulowane i ma podparcie lędźwi, może działać, ale musisz upewnić się, że zostało ustawione prawidłowo. Jeśli Twoje krzesło nie ma odpowiedniego podparcia, możesz potrzebować nakładki lędźwiowej na krzesło.

Korzystaj z oparcia w fotelu

Pamiętaj, aby usiąść na krześle opierając całe plecy, tak aby naciskając na oparcie, panel lędźwiowy pomagał zachować naturalną krzywiznę dolnej części pleców. Jeśli chodzi o pozycję szyi i głowy, uszy powinny zawsze znajdować się w osi nad ramionami, a nie wysunięte wprzód. Jeśli zastanawiasz się nad wymianą fotela na nowy, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą sprawdzonych, ergonomicznych foteli biurowych z patentem medycznym.

Zobacz artykuł: Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Rób przerwy od pracy przy laptopie na ćwiczenia

Ustaw w telefonie przypomnienie, aby zrobić krótką przerwę co około pół godziny. Oderwij wzrok od ekranu i pozwól mu spocząć na czymś w oddali. Przy biurku możesz wykonywać proste ćwiczenia rozciągające, takie jak rozciąganie szyi, ramion, przedramion oraz nóg. Co godzinę odejdź od biurka, aby przejść się, aby przywrócić właściwy przepływ krwi i rozluźnić mięśnie. Jeśli nie możesz chodzić, przynajmniej wstań, rozciągnij się i poruszaj. Ludzie są istotami mobilnymi i nie są stworzeni do siedzenia bez ruchu przez cały dzień.

Przeczytaj wpis o ćwiczeniach na kręgosłup.

Ergonomiczny fotel biurowy do biurka regulowanego elektrycznie

Biurko regulowane. Pracuj przy laptopie na stojąco

Dla osób które spędzają długie godziny lub całe dnie pracy przy laptopach, ważnym jest by spędzać godzinę lub dwie dziennie korzystając z laptopa stojąc, zamiast siedząc na krześle. Będziesz potrzebować osobnej klawiatury i myszy oraz wielopoziomowej konfiguracji, aby zrobić to bez nadwyrężania szyi. Biurka do pracy na stojąco to coraz bardziej popularne opcje. Biurka z elektrycznie regulowaną wysokością blatu umożliwiają płynne przechodzenie pomiędzy biurkiem do pracy siedzącej oraz biurkiem do pracy stojącej. Pozwalają również na lepszą regulację i personalizację do wzrostu, odznaczając się dużą uniwersalnością zastosowania.

Dowiedz się więcej o biurkach elektrycznie regulowanych

Transport laptopa bez forsowania kręgosłupa

Wskazówki dotyczące bezbolesnej podróży. Jeśli zwykle przenosisz laptopa między pracą a domem, kup podwójny przewód zasilający i inne akcesoria do laptopa – w ten sposób możesz je zostawić w każdym miejscu zamiast przenosić dodatkowe obciążenie w tę i z powrotem. Możesz także użyć plecaka z podwójnie wyściełanymi paskami na ramię, aby uniknąć noszenia torby tylko na jednym ramieniu. Jeśli Twój laptop oraz akcesoria wydają się zbyt ciężkie, najlepszym wyborem może być mała torba na kółkach.

Rozważ aplikacje do kontrolowania postawy

Użyj technologii na swoją korzyść, używając laptopa do monitorowania swojej postawy i pomocnego alarmowania. Na komputery dostępnych jest wiele aplikacji do trzymania właściwej postawy, które mogą wykonywać różne funkcje, w tym:

 • Korzystające z kamery w laptopie, aby monitorować swoją postawę i ostrzegać, kiedy należy usiąść bardziej prosto.
 • Przypomnienia, kiedy robić przerwy.
 • Prowadzące Cię przez proste ćwiczenia rozciągające i ćwiczenia przy biurku.
 • Dostępne są również urządzenia do noszenia, które mierzą postawę kręgosłupa i wysyłają dane do aplikacji na telefonie lub tablecie. Choć w przypadku części ludzi korzyści z aplikacji do postawy są oczywiste, ważne jest, aby pamiętać, że niektórzy ludzie mogą nie odczuwać zalet. Badania w tym zakresie wciąż trwają i potrzebne są dalsze wyniki, aby określić skuteczność aplikacji.

Podsumowując ten temat, zwróć uwagę na sposób w jaki korzystasz z laptopa do pracy, czy to w biurze w siedzibie firmy, czy to podczas pracy zdalnej w domu. Szczególnie podczas home office, jeśli korzystasz z domowych mebli, np stół oraz krzesło z jadalni. Dokładny przegląd tej kwestii pozwala złagodzić i zapobiec bólom pleców i szyi.

Infografika: Jak prawidłowo siedzieć przy laptopie? Jak właściwie siedzieć podczas pracy zdalnej przy komputerze. Praca z Home Office
Infografika: Jak prawidłowo siedzieć przy laptopie?
Tags:
Categories:
Fotel do pracy zdalnej

Fotel do pracy zdalnej. Jaki wybrać?

Pamiętasz jak po tym byłeś wypluty z całej energii, bolały Cię mięśnie, kręgosłup, szyja i głowa? To tylko kilka godzin, prawda? Teraz przemnóż to x 2, aby wyobrazić sobie jeden dzień pracy zdalnej w takich warunkach. Boli, prawda? Teraz przemnóż x 5, aby mieć obraz takiego tygodnia. Jak się czujesz? Weekend w sanatorium wystarczyłby, aby dojść do siebie? Teraz ostatni etap. Dodaj do tego kilka tygodni takiej pracy. Widzisz te uchylone wrota? Witaj w ergonomicznym piekle.

Zostałeś oddelegowany do pracy zdalnej w domu? Zastanawiasz się jak przetrwać kilka tygodni pracy i nie odejść od zmysłów przez ból kręgosłupa oraz mięśni pleców i karku? Jesteś w najlepszym możliwym miejscu w sieci! W tym artykule dowiesz się jak poprawić swoje stanowisko do pracy w domu poprzez odpowiedni fotel do pracy zdalnej. Do dzieła!

Od początku 2020 roku znacząco wzrosła liczba osób pracująca zdalnie z domu. Związane jest to oczywiście z pandemią koronawirusa Covid-19,  która zatrzymała nas w domu na długie tygodnie, a niektórych na miesiące. Zagrożenie epidemiczne uwięziło miliony Polaków we własnych mieszkaniach skąd musieli realizować jednocześnie pracę zdalną zarobkową jak również bardzo często opiekę nad dziećmi czy starszymi członkami rodziny. 

Praca zdalna podczas pandemii koronawirusa

Połączone to było z niezliczonymi obowiązkami oraz utrudnieniami życia codziennego jak zakupy w nowych warunkach reżimu sanitarnego czy załatwianie spraw urzędowych zdalnie. To nowa sytuacja, która wcześniej nie miała precedensu we współczesnym świecie. Praca zdalna w takich warunkach nie sprzyja komfortowi psychicznemu osoby pracującej, a co dopiero mówić o podwyższonej efektywności czy wydajności pracy. 

Wielu Polaków z wciąż trudem podejmuje się tego wyzwania spędzając długie godziny przy ekranach komputerów i laptopów organizując sobie na szybko domowe stanowisko pracy zdalnej. W większości przypadków są to stanowiska niedostosowane ergonomicznie bardzo często utworzone wręcz z stołu jadalnego oraz krzesła z jadalni. Opcjonalnie niektórzy pożyczają biurka do komputera od własnych dzieci, przypłacając to później bólem pleców. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie powinno być krzesło odpowiednie dla pleców przeczytaj wpis: Fotel biurowy na chory kręgosłup.

Polacy nieprzygotowani do pracy zdalnej

Tylko nieliczna część Polaków była przygotowana na taki rozwój sytuacji i posiadała w mieszkaniu odpowiedni fotel do pracy zdalnej oraz ergonomiczne biurko. Nie wspominając już o odpowiednim komputerze, gdyż w przeciągu ostatnich kilku lat zdążyliśmy już przestawić się z pracy przy stacjonarnych PC na korzystanie w głównej mierze z urządzeń mobilnych oraz niewielkich laptopów czy ultrabooków.

Praca nawet przy dużym laptopie w połączeniu ze standardowym biurkiem nie będzie zdrowa, gdyż ekran laptopa połączony jest na stałe z klawiaturą. Sprawia to że ekran laptopa jest umieszczony o wiele za nisko stosunku do tego gdzie powinien się znajdować, aby praca zdalna była ergonomiczna. Skutkować to może znacznym bólem kręgosłupa w szczególności odcinka piersiowego i szyjnego oraz bolesnym napięciem mięśni pleców. 

Ergonomiczne stanowisko pracy zdalnej

Ośmiogodzinna praca zdalna przy laptopie bez dużego zewnętrznego monitora oraz zewnętrznej klawiatury oraz myszki jest zadaniem wręcz akrobatycznym, a ponad wszelką wątpliwość dotkliwie bolesnym i uciążliwym. Sam zaś laptop powinien być umieszczony na podwyższeniu takim jak specjalne podstawki czy choćby pudełko, ale tak by górna krawędź monitora była co najmniej na wysokości wzroku. Dzięki temu zwiększamy szansa na zachowanie ergonomicznej i zdrowej postawy siedzącej.

Ergonomiczny fotel do pracy zdalnej jest absolutnym must have jeśli myślimy poważnie o bezpiecznej pracy z domu w dłuższej perspektywie. Nie jest to tylko kwestia naszego komfortu i dobrego samopoczucia, ale jest to wręcz kwestia zdrowia. Trochę przesadzamy? Nie sądzimy. Zapraszamy do krótkiego eksperymentu poniżej. Przeczytaj koniecznie!

Koszmar pracy zdalnej

Krzesło do pracy zdalnej w dobie pandemii koronawirusa

Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś w przeszłości załatwiać jakąś kilkugodzinną, trudną sprawę np.  urzędową czy na uczelni przy użyciu tylko i wyłącznie laptopa, siedząc na zwykłym krześle, przy za małym biurku bez miejsca na nogi lub wręcz z laptopem na kolanach. Oczywiście do tego nie miałeś zewnętrznej klawiatury i myszki więc obchodziłeś się tylko przy użyciu touchpada oraz wbudowanej w laptop klawiatury.

Pamiętasz jak po tym byłeś wypluty z całej energii, bolały Cię mięśnie, kręgosłup, szyja i głowa? Było to tylko kilka godzin, prawda? Teraz przemnóż to x 2, aby wyobrazić sobie jeden dzień pracy zdalnej w takich warunkach. Boli, prawda? Teraz przemnóż x 5, aby mieć obraz takiego tygodnia. Jak się czujesz? Weekend w sanatorium wystarczyłby, aby dojść do siebie? Teraz ostatni etap tej wizualizacji. Dodaj do tego kilka tygodni takiej pracy zdalnej. Widzisz te uchylone wrota? Witaj w ergonomicznym piekle.

Prozdrowotny fotel do pracy zdalnej

Tak więc Twoje zdrowie zależy od tego w jakich warunkach pracujesz w dłuższej perspektywie. Kropla drąży skałę, a zwyrodnienia powstają miesiącami lub latami. Aby uchronić się przed tą troszkę przejaskrawioną i katastroficzną, lecz jednak mającą wiele wspólnego z rzeczywistością wizją, gorąco polecamy zaopatrzyć się w wygodny i ergonomiczny fotel do pracy zdalnej do komputera. Co powinien posiadać taki fotel, aby korzystanie z niego było nie tylko komfortowe i efektywne ale również zdrowe? 

Fotel prozdrowotny - produkt medyczny

Co powinien posiadać fotel do pracy zdalnej?

 • Szereg mechanizmów regulacyjnych: takich jak regulacja wysokości oparcia, regulacja wysokości siedziska, regulacja kąta odchylenia oparcia, regulacja głębokości siedziska, regulowany zagłówek, regulowane podłokietniki. Mechanizmy te w istotny sposób podnoszą wartość użytkową fotela oraz jego ergonomię.
 • Możliwość personalizacji do wzrostu: dobrze aby fotel już podczas zakupu miał możliwość wstępnej personalizacji pod kątem wysokości użytkownika. Zakresy regulacyjne pewnych części mogą się różnić dlatego warto wybrać fotel do pracy zdalnej pod dedykowany wzrost.
 • Ergonomiczne oparcie i siedzisko: elementy te są kluczowe pod kątem wygody użytkowania oraz zdrowej ergonomii. Mając na myśli zdrowy fotel do pracy zdalnej mówimy o takim w którym siedzisko oraz oparcie posiadają specjalne wyprofilowania samej konstrukcji lub odpowiednie wycięcia gąbek pokrywających fotel, które zapewniają ergonomiczny, dopasowany do ciała kształt oraz odpowiednią wytrzymałość (gęstość pianki). Tylko odpowiedni profil tych elementów gwarantuje właściwe, ergonomiczne podtrzymanie ciała na całej jego długości.
 • Przewiewny materiał oraz kanały wentylacyjne: odpowiedni dobór materiałów tapicerskich wysokiej jakości podniesie komfort użytkowania fotela. Jednym z najgorszych doświadczeń w pracy zdalnej są przegrzane plecy, pośladki i uda przyklejone do fotela z powodu nieodpowiedniej cyrkulacji powietrza. Aby wentylowanie ciała i odprowadzenie ciepła oraz wilgoci było na odpowiednim poziomie konieczne jest zastosowanie również specjalnych wycięć oraz kanałów wentylacyjnych w piankach pokrywających fotel. Bez tego elementu komfort siedzenia jest obniżony.
 • Wysoką jakość komponentów: materiały użyte do produkcji komponentów jak również samo wykonanie półproduktów, z których wykonany jest fotel musi być trwałe oraz bezpieczne. Materiał z której wykonana jest podstawa, wytrzymałość siłownika gazowego, trwałość mechanizmów regulacyjnych poddanych regularnej pracy, odporność szkieletu krzesła i pianek współtworzących oparcie oraz siedzisko. Ponadto jakość tkaniny – to wszystko decyduje o wygodzie i bezpieczeństwie użytkowania, jak również odporności i eksploatacyjnej krzesła.

Jaki fotel do pracy zdalnej wybrać?

Ze swej strony gorąco polecamy Państwu ergonomiczne krzesła biurowe Kulik System z patentem medycznym, sprawdzą się doskonale jako fotele do pracy zdalnej z domu. Niezrównana jakość i renoma tych foteli jest znana naszym klientom od lat. Są to w najlepsze na rynku fotele ergonomiczne, które poza świetnym wyglądem nowoczesnego krzesła biurowego odznaczają się wysokimi walorami prozdrowotnymi. Są w szczególności cenione przez osoby, które borykały się z bólem kręgosłupa oraz bólami mięśniowymi pleców podczas pracy siedzącej. 

Krzesła z patentem medycznym

Krzesło do pracy zdalnej z patentem medycznym - lekarz

Konstrukcja foteli chroniona patentem medycznym, sprawia że mają one status profilaktyczno-rehabilitacyjnych biurowych krzeseł ortopedycznych. Niech nie zmyli Państwa ta medyczna nomenklatura. Fotele te nie mają nic wspólnego ze wzornictwem szpitalnego sprzętu rehabilitacyjnego. Są to doskonale prezentujące się meble biurowe, których nie powstydziłby się żadna nowoczesna firma, wysokiego szczebla instytucja państwowa, gabinet lekarski czy kancelaria prawno-adwokacka. 

Fotele Kulik System do pracy zdalnej

Krzesła Kulik System z powodzeniem pasują do każdego biura czy gabinetu, gdzie ważny jest wygląd reprezentacyjny oraz kontakt z klientami. Doskonale sprawdzą się również w domowym stanowisku pracy biurowej jako rewelacyjny fotel do pracy zdalnej. Nie tylko nie popsują uroku wnętrza, ale podniosą jego walory dodając nowoczesnej elegancji. Fotele Kulik system dostępne są w wielu modelach, a każdy z nich ma możliwość dodatkowej konfiguracji. 

Fotele są personalizowane pod kątem wzrostu, mają możliwość rozszerzenia funkcjonalności poprzez na przykład podłokietniki 3D. Mają możliwość zmiany rodzaju tapicerki, jak również typu podstawy. Dostępna jest konfiguracja foteli w całej palecie barw tkanin. Poniżej krótki opis głównych modeli dostępnych w naszym sklepie internetowym dla zdrowia kręgosłupa, dedykowanych jako fotele do pracy zdalnej wraz z opisem ich funkcjonalności:

Fotel Kulik System Classic

Fotel do pracy zdalnej Kulik System Classic

To krzesło posiadające wygodne, ergonomiczne siedzisko i oparcie będące modelem podstawowym. Cechuje je płynnie regulowana wysokość siedziska. Posiada możliwość blokady siedziska i oparcia w wielu pozycjach. Fotel Classic ma mechanizm przeznaczony  do  użytkowania tylko w pozycji zablokowanej. Wyposażony jest dodatkowo w regulowaną wysokość podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego. Za stabilność odpowiada nowoczesna podstawa chromowana. Model Classic wyposażony jest w podłokietniki nieregulowane. Maksymalne dopuszczalne obciążenie to 110 kg. Dedykowane dla osób niższych 150-170. Dla osób wyższych polecamy model Classic Pro.

Fotel Kulik System Classic Pro

krzesło ergonomiczne kulik system classic pro black-t24-m

Podobnie jak model Classic, model Classic Pro wyposażono w komfortowe i ergonomiczne siedzisko oraz oparcie. Wysokość siedziska jest również płynnie regulowana. To co odróżnia fotel Classic Pro od modelu bazowego to również możliwość regulacji głębokości siedziska. Model ten posiada tapicerkę z wysokogatunkowej, atestowanej tkaniny – oparcie fotela jest tapicerowane obustronnie. Dodatkową zaletą są regulowane podłokietniki. Fotel ma regulowaną wysokość podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego. Nowoczesna podstawa chromowana nadaje stabilności i świetnego wyglądu. Dopuszczalne maksymalne obciążenie do 110 kg. Dedykowane dla osób wyższych.

Fotel Kulik System Business

Fotel do pracy zdalnej kulik system business

Model fotela Business posiada szerokie, komfortowe i ergonomicznie wyprofilowane siedzisko i oparcie. Obowiązkowo wyposażony w płynnie regulowaną wysokość siedziska. Posiada mechanizm “Synchro” umożliwiający jednoczesną zmianę kąta oparcia do siedziska w stosunku 2:1 dla zwiększenia wygody. Wyposażony również w mechanizm wysuwu regulujący głębokość siedziska. Model Business ma ponadto możliwość blokady siedziska i oparcia w wielu pozycjach. Stylistyka fotela Business odpowiada najczęściej gustom kobiet. W fotelu zastosowano regulowaną wysokość podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego. Cechują go regulowane w pionie podłokietniki z poliuretanowymi nakładkami. Posiada pięcioramienną, nowoczesną podstawa chromowaną.

Fotel Kulik System Elegance

fotel ergonomiczny kulik system elegance belgio czarny

Model Elegance posiada zagłówek, który pozwala odpocząć mięśniom szyi i karku. Synchroniczne odchylanie oparcia i siedziska po zwolnieniu blokady oparcie wychyla się razem z siedziskiem naśladując tym samym ruch użytkownika, siła oporu pracy oparcia jest regulowana pokrętłem, co pozwala dostosować ją do wagi użytkownika. Fotel Elegance posiada możliwość zablokowania oparcia na wybranej wysokości. Dodatkowo ma regulację głębokości siedzenia (odległość siedziska od oparcia), która umożliwia optymalne podparcie ud, dzięki czemu można dostosować siedzisko do wzrostu użytkownika. Posiada zabezpieczenie “Antishock” zabezpieczające przed gwałtownym uderzeniem oparcia w plecy użytkownika. Funkcja swobodnego kołysania się – pomaga przełamać monotonię i zrelaksować się, pobudza krążenie, wspiera koncentrację i kreatywność. Wyposażone w podstawę kompozytową – nylonową.

Fotel Kulik System Galaxy

Fotel do pracy zdalnej kulik-system galaxy

Krzesło Galaxy ma szerokie, wygodne i ergonomicznie wyprofilowane siedzisko oraz oparcie. Za dopasowanie odpowiada płynnie regulowana wysokość siedziska. Mechanizm “Synchro” umożliwiający jednoczesną zmianę kąta oparcia do siedziska w stosunku 2:1. Wyposażony w mechanizm regulujący głębokość siedziska (przód-tył). Możliwość blokady siedziska i oparcia w wielu pozycjach. Jak w każdym modelu zastosowano tapicerkę z wysokogatunkowej, atestowanej tkaniny. Regulowana wysokość podparcia odcinka piersiowego i lędźwiowego dla bezbolesnej pracy siedzącej. Posiada regulowane w pionie podłokietniki z poliuretanowymi nakładkami. Stabilna, nowoczesna podstawa chromowana. Oczywista regulacja wysokości oparcia. Ponadto regulowany tapicerowany zagłówek – służący głównie do odpoczynku podczas przerwy w pracy siedzącej. Pozwala to na odciążenie i rozluźnienie mięśni karku.

Tags:
Categories:
Jak dbać o kręgosłup? Zdrowy kręgosłup - poradnik

Jak dbać o kręgosłup? Zdrowy kręgosłup

Jak dbać o kręgosłup by był w dobrej formie? Dbaj o kręgosłup cały czas… łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić. Coś w tym jest, nie namawiamy Cię, by cały czas myśleć o swoim kręgosłupie. Byłby to wręcz absurd. W poniższym artykule dowiesz się jednak jak dbać o kręgosłup – zgodnie z naszą filozofią: Ochrona 360° – i nie musi to wcale odbywać się ogromnym nakładem czasu i wielkim wysiłkiem. Sprawdź jak! […]

Każdy kto zetknął się z problemami z kręgosłupem takimi jak: dyskopatia, rwa kulszowa, korzonki, czy bóle mięśniowe związane z przeciążeniem woli unikać tego typu zdarzeń w przyszłości. Kiedy jesteśmy zdrowi i nic nam nie dolega nie zastanawiamy się nad negatywnymi konsekwencjami naszych poczynań dla kręgosłupa, tak samo jak nie myślimy o oddychaniu dopóki np. się nie krztusimy. To zupełnie normalne i naturalne. Dopiero gdy sami doświadczymy bólu związanego z kręgosłupem i wiemy z czym on jest związany, zaczynamy przywiązywać większą wagę do tego problemu. Jak więc dbać o kręgosłup tak, by był on w jak najlepszej formie i nie poddawał się procesowi zwyrodnień?

Read more
Tags:
Categories:
Dobry materac do spania - jak wybrać odpowiedni materac do snu

Jaki materac do spania wybrać? PORADNIK

Zakup nowego materaca dla części osób będzie wydatkiem względnie wysokim, odpowiedni jego dobór może mieć wpływ na komfort naszego snu, a nawet stan zdrowia. Ponadto decyzję o jego zakupie podejmujemy zazwyczaj raz na kilka lat, lepiej więc dobrze ulokować swoje środki. Inwestycja w nowy materac jest ważną decyzją warto przed zakupem zapoznać się z tematem aby nowy materac służył nam jak najlepiej. […]

Zazwyczaj raz na kilka lat z konieczności pozbywamy się starego materaca i chcemy zakupić nowy, dobry materac do spania. Konieczność wymiany następuje, gdy materac na którym dotychczas spaliśmy stracił swoje właściwości i już nie zapewnia nam komfortowego snu. Do najczęstszych przyczyn utraty właściwości należą: wygniecenie materaca, czyli jego trwałe odkształcenie, przetarcia pianek tworzących materac oraz utrata właściwości higienicznych uniemożliwiająca jego doczyszczenie. 

Read more
Tags:
Categories:
biurko regulowane elektrycznie ergonomiczne stanowisko pracy

Praca stojąca czy praca siedząca? A może biurko regulowane?

Odkąd homo erectus, a później homo sapiens opanował i udoskonalił pozycję wyprostowaną, była ona nieodłącznie powiązana z ruchem. Standardowy dzień nasi przodkowie spędzali na aktywnościach takich jak: polowanie, zbieractwo, budowa schronień czy wędrowanie. Wszystkie te czynności powiązane były z postawą stojącą, ale też z ruchem. Zdecydowanie nie praktykowali oni wielogodzinnego stania w jednej pozycji. […]

W miarę wzrostu świadomości dotyczącej warunków pracy oraz rozwoju dziedzin nauki takich jak ergonomia poszukujemy coraz to nowych rozwiązań, które usprawnią, polepszą naszą pracę, a tym samym uczynią ją przyjemniejszą czy znośniejszą.

Read more
Tags:
Categories:
Zdrowe krzesło dla kręgosłupa - Czy istnieje zdrowy fotel biurowy?

Zdrowe krzesło. Czy istnieje krzesło przyjazne dla zdrowia?

Współcześnie większość z nas spędza dużo czasu w biurze lub pracując w domu przy komputerze. Jednak długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Dlatego warto zadbać aby do pracy wybrać zdrowe krzesło które zminimalizuje negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia. Dlaczego „Zdrowe krzesło” jest tak ważne? […]

Współcześnie większość z nas spędza dużo czasu w biurze lub pracując w domu przy komputerze. Jednak długotrwałe pozostawanie w pozycji siedzącej nie jest korzystne dla naszego zdrowia. Dlatego warto zadbać aby do pracy wybrać zdrowe krzesło które zminimalizuje negatywne konsekwencje dla naszego zdrowia.

Read more

Tags:
Categories:
ból pleców przyczyny

Najczęstsze czynniki wywołujące ból pleców

Ból pleców to bardzo powszechna dolegliwość w krajach wysoko rozwiniętych. Związane jest to najczęściej z gwałtowną zmianą stylu życia ich mieszkańców. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci wyprostowany i aktywny ruchowo człowiek, przekształcił się w biernego pod względem fizycznym człowieka siedzącego. Niesie to ze sobą wiele konsekwencji dla naszego zdrowia. Niska aktywność fizyczna ma Read more

Tags:
Categories:
Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Kupienie fotela do pracy przy komputerze nie jest łatwym zadaniem. W sklepach jest do wyboru mnóstwo różnego rodzaju foteli różniących się między sobą na pierwszy rzut oka tylko ceną. Najtańsze fotele znajdziemy już nawet za 150 – 200 złotych. To fotele, które niekoniecznie sprawdzą się dla osób, które pracują przy komputerze przez wiele godzin […]

Kupienie fotela do pracy przy komputerze nie jest łatwym zadaniem. W sklepach jest do wyboru mnóstwo różnego rodzaju foteli różniących się między sobą na pierwszy rzut oka tylko ceną. Najtańsze fotele znajdziemy już nawet za 150 – 200 złotych. To fotele, które niekoniecznie sprawdzą się dla osób, które pracują przy komputerze przez wiele godzin. Osoby te powinny bez wątpienia zainteresować się ergonomicznymi fotelami umożliwiającymi nawet długotrwałą pracę siedzącą. Są to fotele stosunkowo drogie, ale mają one szereg dodatkowych funkcji. Zobaczmy, jaki fotel do pracy przy komputerze będzie najlepszy. Read more

Tags:
Categories:
Rwa kulszowa leczenie - metody leczenia rwy kulszowej

Rwa kulszowa leczenie. Jak leczyć rwę kulszową?

 

Ile trwa leczenie rwy kulszowej?

Rwa kulszowa leczenie schorzenia. Ostry atak rwy kulszowej trwa zazwyczaj od kilku dni do kilkunastu dni. Objawy bólowe mogą dawać o sobie znać nawet do kilku tygodni. Jeśli mieliśmy do czynienia z epizodem rwy kulszowej bardzo możliwe jest że nastąpi powrót w krótszej lub dłuższej perspektywie, gdyż jej wystąpienie świadczy o zmianach w kręgosłupie lędźwiowym, które są często nieodwracalne. Istnieją natomiast metody łagodzenia bólu, radzenia sobie z rwą kulszową oraz zminimalizowania czasu jej trwania. Więcej na temat tego ile trwa rwa kulszowa mogą państwo przeczytać w artykule Ile trwa rwa kulszowa? Read more

Tags:
Categories:
Poduszka ortopedyczna - rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszka ortopedyczna – rodzaje poduszek ortopedycznych

Poduszka ortopedyczna jest specyficznym rodzajem poduszki, która poprzez specjalne wyprofilowanie która poprzez specjalny kształt, materiał użyty do jej produkcji i wyprofilowanie ma działanie prozdrowotne. W zależności od rodzaju poduszki ortopedyczne wpływają na: podtrzymanie kręgosłupa szyjnego w jego prawidłowej, fizjologicznej krzywiźnie (lordoza szyjna).

Read more

Tags:
Categories:

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu. Dowiedz się więcej.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close