Shopping Cart
Najlepszy fotel ergonomiczny. Ranking krzeseł biurowych do pracy.

Najlepszy fotel ergonomiczny – ranking 2024

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Chcesz kupić fotel ergonomiczny – ranking, który dzisiaj prezentujemy zawiera wytypowane przez nasz portal topowe krzesła biurowe. Są to modele, które naszym zdaniem oferują najlepsze wsparcie dla ciała, ze szczególnym uwzględnieniem podparcia kręgosłupa. Jeżeli jesteś w trakcie wymiany swojego fotela do komputera to z pewnością chciałbyś wybrać najlepszy z dostępnych na rynku modeli, aby cieszyć się jego funkcjonalnością przez długie lata. Wytypowane przez nasz portal fotele ergonomiczne odznaczają się dobrym wyprofilowaniem, wysoką jakością oraz szerokim wachlarzem regulacji, co pozwala na zaawansowaną personalizację. Dla wzrokowców samym dole artykułu znajduje się infografika: Najlepszy fotel ergonomiczny.

Spis treści: (klikalny)

Nasz portal od ponad 5 lat zajmuje się tematem zdrowia kręgosłupa, profilaktyki, zapobiegania schorzeniom. Strona internetowa dzieli się na blog, na którym mogą znaleźć Państwo porady dotyczące tego jak dbać o kręgosłup oraz sklep online. Jeśli zainteresuje Cię temat zdrowych i ergonomicznych foteli i masz dzieci w wieku szkolnym, po zakończonej lekturze zachęcamy również do przeczytania artykułu: Najlepsze krzesło dla dziecka – Ranking foteli dziecięcych.

W sklepie wyselekcjonowaliśmy zarówno produkty prozdrowotne, rehabilitacyjne jak i asortyment do ćwiczeń i produkty ergonomiczne. W szczególności specjalizujemy się w doborze prozdrowotnych foteli biurowych. Odpowiedni fotel do pracy jest podstawowym elementem jakie powinno posiadać ergonomiczne stanowisko pracy. Oferta proponowanych przez nas foteli rozrosła się i obejmuje już kilkadziesiąt modeli. Zatem dzisiaj bazując na tych kilku latach doświadczenia chcielibyśmy wybrać spośród dostępnych w naszym sklepie kilka najlepszych foteli.

Najlepszy fotel ergonomiczny 2024 Ranking – kryteria wyboru

Głównymi kryteriami oceny foteli w naszym rankingu krzeseł biurowych są: 

 • Wstępne wyprofilowanie fotela (w szczególności oparcia, ale również siedziska). Modele ergonomiczne muszą posiadać co najmniej profil wspierający naturalną krzywiznę kręgosłupa.
 • Kompleksowość ochrony i wsparcia ciała na całej długości, czyli od kręgosłupa lędźwiowego po szyjny (z tego względu w rankingu będą ujęte głównie te fotele, które mają wysokie oparcie lub posiadają zagłówek).
 • Mechanizmów regulacyjnych oraz funkcji dodatkowych. Uważamy że najlepsze krzesła ergonomiczne powinny posiadać spore możliwości zmiany konfiguracji, co za tym idzie odznaczać się dużym zakresem potencjalnego dopasowania i personalizacji.
 • Design fotela. Wygląd krzesła biurowego nie jest najważniejszym ani kluczowym czynnikiem, natomiast nie sposób pominąć go całkowicie. W czasach kiedy tak dużą uwagę poświęca się wzornictwo przemysłowemu, uważa się że mebel powinien być jednocześnie funkcjonalny i odznaczać się profesjonalnym wyglądem.
 • Trwałość użytych materiałów / komponentów. Dodatkowym atutem produktu jest jego długotrwała żywotność. Zatem zastosowanie bardziej trwałego materiału będzie czynnikiem dodatnim w poniższym rankingu krzeseł biurowych.
 • Stosunek funkcjonalności do ceny. Jeśli fotel wyróżnia się znacząco w swojej półce cenowej, również ma szansę znaleźć się w naszym zestawieniu. Fotel nie musi być drogi, aby znaleźć się na poniższym rankingu. Zazwyczaj za ceną idzie rozszerzona funkcjonalność, ale nie zawsze.

Fotel ergonomiczny – Ranking foteli biurowych 2024

W niniejszym rankingu ujęte będą najlepsze fotele do pracy i nauki / do komputera. Ranking obejmuje miejsca od 1 do 5. Może się zdarzyć że np. dwa fotele będzie cechowało podobieństwo lub różna funkcjonalność, lecz trudna do porównania, a dającą podobną sumę korzyści. Wtedy na danym miejscu znajdzie się więcej niż jeden fotel. Oznaczać to będzie że mamy do czynienia z sytuacją kiedy fotele te zajmą to samo miejsce ex equo w rankingu. Będzie to oznaczało remis. Cechy, które zadecydowały o przyznaniu tego samego miejsca będą wyszczególnione w opisie, tak aby każdy mógł porównać zalety obydwu modeli. Ranking będzie na bieżąco aktualizowany w miarę pojawiania się nowych modeli. Nie przedłużając, przejdźmy do zestawienia.

Miejsce 5 – fotel Classic Pro / fotel Fulkrum / fotel Shell

Zestawienie zamykają aż trzy modele które uplasowały się na miejscu piątym. Różnią się nieco one w swojej budowie i funkcjonalności, natomiast trudno by było pominąć którykolwiek z nich.

Fotel Classic Pro nie posiada zagłówka, jednakże w niektórych uzasadnionych przypadkach zagłówek jest zbędny. wykonywanej pracy nie korzystają z zagłówka. Na przykład osoby które głównie piszą na klawiaturze. względu na posiadanie patentu medycznego, szerokie możliwości regulacji, przy bardzo atrakcyjnej cenie. Gdyby ranking ten dotyczył stosunku ceny do funkcjonalności, z pewnością znalazłby się dużo wyżej. Posiada on chociażby regulację głębokości siedziska, regulacja kąta odchylenia oparcia oraz siedziska, jak również regulowane podłokietniki. Ze względu na węższe oparcie ramion, znalazł się poniżej modelu Business.

krzesło ergonomiczne kulik system classic pro
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Classic Pro

Model Fulkrum również zajął ex aequo 5 miejsce. Wyróżnia się on tapicerowanym zagłówkiem podbite pianką – bardzo “mięsistym”. Posiada regulowany panel lędźwiowy w zakresie głębokości (przód- tył) co jest niezwykle dużym atutem. Wyposażony jest w podłokietniki 3D, a więc dające szerokie możliwości personalizacji. Posiada również mechanizm samoważący Synchron. Posiada podstawę kompozytową, co plasuje go nieco niżej od większości modeli na podium.

Fotel Fulkrum Black ! Dostępny od ręki !

Fotel ergonomiczny Unique Fulkrum
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Fulkrum

Fotel Shell również przebojem wskakuje do zestawienia. Głównym atutem tego modelu jest jego stosunek ceny do jakości. Jest to bardzo budżetowy fotel, posiadający jednocześnie regulowany zagłówek! Posiada on również szereg innych mechanizmów jak regulacja głębokości siedziska oraz regulowane pod względem wysokości podłokietniki. Wyposażony jest również w mechanizm odchylania Synchron. Jego budowa oparta jest na pełnej konstrukcji (bez użycia siatki), obitej pianką i tapicerowanej, co dla wielu osób, ceniących sobie klasyczną budowę fotela, będzie niewątpliwie zaletą.

Fotel ergonomiczny Unique Shell
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Shell

Miejsce 4 – fotel Ergotech

Powyższy fotel również zajął wysokie, czwarte miejsce tuż za podium. Odznacza się on ergonomiczną, wyprofilowaną konstrukcją wzbogaconą o szereg regulacji. Ponadto posiada mechanizm samoważący Synchron, regulowane w każdym wymiarze podłokietniki, regulację głębokości i wysokości siedziska, regulowaną wysokość oparcia oraz zagłówka. To co pomogłoby skoczyć wyżej w klasyfikacji, a czego fotel Ergotech nie posiada to podparcie lędźwiowe regulowane w zakresie przód-tył. Fotel ten posiada podstawą jedną z polerowanego aluminium co jest niewątpliwie zaletą.

Fotel ergonomiczny Unique Ergotech
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Ergotech

Miejsce 3 – fotel Business

Miejsce 3 na podium to model Business. Jest to również fotel z patentem medycznym, nieposiadającym co prawda zagłówka ale odznaczający się wysokim podparciem dającym kompleksową ochronę kręgosłupa od odcinka lędźwiowego do piersiowego. nie mogliśmy pominąć tego fotela w zestawieniu, gdyż z naszego doświadczenia wynika że część użytkowników foteli w ogóle nie korzysta z zagłówka ze względu na specyfikę swojej pracy. Nie jest więc on konieczny w każdym przypadku.

Fotel rehabilitacyjny kulik system business
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Business

Model Business odznacza się tymi samymi parametrami co fotel Galaxy, a więc np. również posiada podstawę z chromowanego aluminium. Posiada oczywiście regulowane podłokietniki, regulację głębokości siedziska oraz niezależną regulację wysokości oparcia i siedziska. Posiada również mechanizm synchroniczny otwierający jednocześnie oparcie i siedzisko w proporcji 2:1. Różnicą jest brak zagłówka Co oczywiście wpływa na bardziej budżetową cenę.

Miejsce 2 – fotel Elegance oraz fotel WAU

Druga pozycja w rankingu przypadła remisowo powyższym krzesłom. Są to fotele o wysokim stopniu ergonomii, liderów na rynku foteli biurowych. Zostały nagrodzone tak wysokim miejscem ze względu na podparcie dla ciała na całej długości. Oferują wsparcie dla kręgosłupa od odcinka lędźwiowego do szyjnego. Obydwa modele są wyposażone w regulowane zagłówki oraz regulowane podłokietniki.

Model WAU odznacza się nie może identyczną funkcjonalnością jak fotel WAU2, czyli zwycięzca tego zestawienia z tą różnicą że nie posiada podłokietników z nakładką z miękkiego tworzywa. Oparcie jest jednakowej funkcjonalności z minimalnie innym kształtem. W modelu WAU jest nieco węższe, co sprawia że jego uniwersalność jest troszeczkę mniejsza. W przypadku kobiet, które ramiona nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Natomiast mężczyźni o większych gabarytach, w szczególności z szerokimi ramionami, mogą czuć się lepiej w modelu WAU 2. Te jedyne różnice sprawiły że fotel WAU znalazł się na drugim miejscu podium.

Ergonomiczny fotel biurowy Unique Wau z czarnym stelażem
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela WAU

Fotel Elegance znalazł się również ex eaquo na 2 miejscu zestawienia najlepszych foteli ergonomicznych 2024 razem z modelem WAU. Model Elegance jest bliźniaczym krzesłem do modelu Galaxy, który w zestawieniu zajął pierwsze miejsce. Różnicę stanowi jedynie podstawa – kompozytowa zamiast metalowej z aluminium. Podstawa kompozytowa również zapewni długą żywotność fotela. do zniszczenia przy normalnym użytkowaniu. Jednakże aluminium ma wyższe właściwości odporności niż kompozyt z tworzywa sztucznego. W naszym rankingu trwałość materiałów została uznana za jeden z czynników oceny. Zatem musieliśmy dokonać zróżnicowania i model Elegance musi zająć niższą pozycję niż fotel Galaxy.

fotel ergonomiczny kulik system elegance - najlepszy fotel ergonomiczny
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Elegance

Miejsce 1 – fotel Galaxy oraz fotel WAU 2

Miejsce 1 przypadło ex aequo dwóm modelom krzeseł: Unique WAU2 oraz Kulik System Galaxy. Są to dwa wysokofunkcjonalne fotele biurowe z wysokim oparciem oraz zagłówkiem. Mają tyle samo podobieństw co różnic. Mając na myśli różnice mówimy nie o wadach i zaletach, a o innych korzyściach. Na przykład model Galaxy ma wygląd najbardziej klasyczny z klasycznych. Natomiast fotel WAU2 łączy klasyczny wygląd z futurystycznym designem, co widać w szczególności, gdy popatrzymy na krzesło z boku.

Model Unique WAU2

Fotel WAU2 dostaje pierwsze miejsce za kompleksowość ochrony i unikatowe cechy. Posiada regulowaną głębokość panelu lędźwiowego (przód-tył) co jest ewenementem i bardzo poprawia możliwość personalizacji. Daje to możliwość dopasowania do anatomii ciała. Posiada również pokryte miękkim tworzywem podłokietniki i szerokie oparcie dla pleców i ramion, co daje mu przewagę nad bliźniaczym modelem WAU. Posiada również mechanizm ruchowy “Slid” w którym siedzisko ergonomicznie podąża w tył za oparciem, kiedy odchylamy je do tył. Jest to również ewenementem wśród krzeseł. Wreszcie posiada możliwość ogromnej liczby wariantów materiałowych i kolorystycznych (tapicerka, siatka, elastomer).

Fotel WAU 2 ! Dostępny od ręki !

Ergonomiczny fotel biurowy Unique Wau 2
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela WAU 2
Fotel Unique Wau 2 dostępny od ręki w sklepie online

Model Kulik System Galaxy

Najlepszy fotel ergonomiczny – ranking zamyka Fotel Galaxy. Model ten otrzymuje pierwsze miejsce za ochronę kręgosłupa na całej długości. Posiada patent medyczny co odróżnia go od modelu WAU2. Jest więc produktem prozdrowotnym w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie posiada jednak możliwości regulacji głębokości panelu lędźwiowego, co z kolei wyróżnia fotel WAU2. Model Galaxy posiada regulację wysokości oparcia, co stanowi jednocześnie regulacje wysokości panelu lędźwiowego. Jego wyprofilowanie jest uznane patentem medycznym i pasuje do większości sylwetek. Może być jednak czynnikiem nieco ograniczającym, w szczególności w przypadku osób które nie mogą korzystać z tak głębokiego wyprofilowania oparcia.

Fotel posiada miękkie regulowane podłokietniki oraz regulowany zagłówek. Dostaje również dodatkowe punkty za podstawę z chromowanego aluminium, która jest trwalsza niż podstawa kompozytowa w modelu Elegance. Kolejnym atutem jest mechanizm Synchro, umożliwiający jednoczesną zmianę kąta pochylenia oparcia i siedziska. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat foteli z patentem medycznym, zachęcamy do przeczytania artykułu: Fotel biurowy na chory kręgosłup

fotel ergonomiczny kulik-system galaxy - najlepszy fotel ergonomiczny
Kliknij w zdjęcie aby przejść do fotela Galaxy

Infografika: Najlepszy Fotel Ergonomiczny 2024

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe cechy, uznaliśmy że taka klasyfikacja będzie najbardziej odpowiednia według naszego portalu dla zdrowia kręgosłupa. Mamy nadzieję że udało się nam odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania oraz wskazać najlepszy fotel ergonomiczny. Nie wykluczamy w przyszłości przetasowań w rankingu i zmiany miejsc oraz liderów. Być może pojawią się nowe modele foteli lub nowsze, zaktualizowane o nowe funkcjonalności wersje foteli. Na ten moment powyższa klasyfikacja wydaje się nam najbardziej sprawiedliwą, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria oceny przyjęte na wstępie.

Modele opisane w niniejszym artykule są dostępne w naszym sklepie internetowym, w zakładce fotele ergonomiczne. zdajemy sobie sprawę że w artykule tym zostały opisane pokrótce główne różnice i cechy każdego z modeli. Ranking jest naszą subiektywną oceną, ale obejmuje całkiem sporą liczbę foteli wziętych do zestawienia. Nie wykluczamy że na rynku foteli ergonomicznych mogą znajdować się lepsze propozycje, dlatego naszą ofertę cały czas staramy się rozbudowywać o kolejne modele oraz marki. Jeśli natrafimy na bardziej ergonomiczne fotele które będzie można włączyć do oferty, postaramy się to uczynić jak najszybciej. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem każdego modelu którym będą Państwo zainteresowani. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Chętnie odpowiemy na każde pytanie!

Infografika: Najlepszy fotel ergonomiczny. Ranking krzeseł
Infografika: Najlepszy fotel ergonomiczny. Ranking krzeseł


7 comments

 1. Jan Warszawa

  Miałem okazję siedzieć na wielu fotelach i moim zdaniem dla osób pracujących w biurze najlepszy fotel ergonomiczny to Galaxy. Jest elegancki, wytrzymały i ma wystarczająco dużo regulacji. Można na nim siedzieć naprawdę długo, robić nadgodziny itp nie martwiąc się o ból pleców. Ten patent medyczny to jednak z czegoś wynika. Moim zdaniem fotel jest dość dobrze uformowany do kształtu pleców i dlatego kręgosłup się tak nie przeciąża.

 2. W tym zestawieniu nie ma ujętych kilku ważnych Marek foteli biurowych co prawda fotele Kulik System należą do ścisłej czołówki jako ewenement krzeseł z patentem medycznym, jak również fotele wau i wau 2 są bardzo dobre i pod względem ergonomii biją większość konkurencji, natomiast ja uzupełnił bym ten ranking krzeseł biurowych co najmniej o dwie marki: HAG oraz ergohuman gdyż też są warte uwagi. Troszeczkę inna półka cenowa, wyższa, natomiast również są bardzo dobre. Na polską kieszeń modele kulik system Galaxy oraz Unique Wau 2 mają bardzo wysoki stosunek jakości do ceny na pewno. Pod tym kątem to topowe modele.

  1. Dziękujemy Darek85 za tą sugestię! Robimy wszystko aby nieustannie poszerzać nasz asortyment i aby nasz ranking foteli ergonomicznych obejmował jak najwięcej produktów. Proszę do nas zaglądać aby nie przegapić aktualizacji! Pozdrawiamy, jak zawsze życząc zdrowia: zespół e-rwakulszowa.pl

 3. Grzegorz IV Dociekliwy

  Wszystko fajnie, ładnie. Zrozumiałem i doceniam że taki ranking krzeseł biurowych zrobiliście… tylko dlaczego do jasnej ciasnej ceny krzeseł tak skoczyły do góry? Czy nagle ceny komponentów jakoś znacząco wzrosły? Czy jest na to jakieś racjonalne wytłumaczenie ?? Pozdrawiam

  1. Dokładnie tak. Panie Grzegorzu, wzrost ceny komponentów jest faktem, natomiast nie tylko ceny części i materiałów wzrosły, ale również handlu międzynarodowego. Części do produkcji krzeseł są ściągane zarówno z różnych kierunków Europy i świata, a opóźnienia w handlu międzynarodowym są bardzo duże. Wskutek tego transport morski w tym kontenerów wzrósł 2-3 krotnie. Spowodowało to taką sytuację że tylko Ci producenci, którzy są w stanie zapłacić mogą produkować. A że większość chce produkować to jednak to tworzą się kolejki w dostawach. To przekłada się na podwyżki cen finalnego produktu. W efekcie tego mamy absurdalna sytuację że są opóźnienia produkcji i dostaw, czyli czekamy dłużej niż uprzednio, natomiast wszyscy płacimy więcej. Zarówno producenci, detaliści jak i klient końcowy. Bardzo nam przykro ale cała branża handlowa musi się obecnie z tym mierzyć na skutek sytuacji globalnej jaką obecnie mamy. Pozdrawiamy

   Zespół e-rwakulszowa.pl

 4. Grzegorz Wałbrzych

  Wszystko fajnie, ładnie. Zrozumiałem i doceniam że taki ranking krzeseł biurowych zrobiliście… tylko dlaczego ceny krzeseł tak skoczyły do góry? Czy jest na to jakieś logiczne wytłumaczenie?? Pozdrawiam

 5. Wszystko fajnie, artykuł pomocny, niemniej nie rozstrzyga finalnej kwestii. Jeśli ktoś chce wydać koło 2 tys. zł na fotel to w końcu Galaxy czy WAU 2? Różnice zostały wskazane, niemniej dla ostatecznej decyzji oczekiwałbym stwierdzenia kto powinien ostatecznie wybrać Galaxy, a kto WAU 2 ;). Dziękuję za odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *