Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Krzesło dla dziecka do biurka. Jakie wybrać?

Krzesło dla dziecka do biurka. Jakie wybrać?
4.4 (88%) 5 głos[ów]

Poszukujesz wygodnego krzesła do biurka dla Twojego dziecka? Kupując krzesło dla dziecka warto dobrze zastanowić się jaki fotel wybrać gdyż Twoja pociecha ucząc się spędzi na nim wiele godzin. W poniższym artykule dowiesz się na jakie elementy krzesła warto zwrócić uwagę dokonując zakupu fotela, by nauka dziecka była nie tylko komfortowa i bezpieczna, ale i bezbolesna. Bezbolesna? Tak, gdyż liczba godzin lekcyjnych, które spędzają uczniowie w pozycji siedzącej w ławkach szkolnych oscyluje często od 5-7 dziennie, co daje 920-1288 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego!

Biorąc pod uwagę fakt, że krzesła w szkołach, w których uczą się polskie dzieci są bardzo często najprostszymi konstrukcjami, które nie gwarantują właściwego podparcia kręgosłupa możemy w tym kontekście mówić o bólu pleców. Dodając do tego godziny dodatkowe spędzane przez najmłodszych na zajęciach dodatkowych oraz spędzonych na odrabianiu zadań domowych uzasadnionym jest twierdzenie, że dobór właściwego krzesła dla dziecka jest sprawą bardzo ważną. Nie można również pominąć w oczywistego faktu jakim jest to, że dzieci z własnej woli spędzają czas wolny w pozycji siedzącej przy swoich ulubionych grach komputerowych, oglądając ulubione bajki czy oraz filmy przy komputerze, jak również zgłębiając nurtujące je dziecięce czy młodzieżowe tematy. Warto zatem zadbać, aby krzesło które wybieramy dla dziecka było ergonomiczne i nie tylko zapewniało wygodne siedzenie, ale strzegło równocześnie postawy naszego Juniora oraz chroniło kręgosłup najmłodszych.

Zaczekaj! Odwiedź nasz sklep 🙂

Wejdź, aby zobaczyć pełną ofertę wyselekcjonowanych krzeseł ergonomicznych rekomendowanych przez nas, które zebraliśmy w jednym miejscu dla zdrowia kręgosłupa! Zapytaj o rozmiar dla swojego dziecka

Jakie krzesło dla dziecka? Zrozumieć specyfikę juniorów

Dzieciom dużo trudniej jest zachować prawidłową postawę podczas siedzenia niż dorosłym. Po pierwsze są one z natury bardziej ruchliwe oraz miej cierpliwe niż dorośli. Szybciej się nudzą, trudniej jest im wytrzymać przez dłuższy czas w jednym miejscu czy w jednej pozycji. Po drugie dzieci nie mają nawyku siedzenia prosto wynikającego ze świadomości jak ważne jest dbanie o prawidłową postawę, jakie konsekwencje może mieć to w przyszłości. z tego względu często możemy obserwować nasze dzieci siedzące niedbale, garbiące się czy obsuwające się na krześle podczas nauki, grania w gry czy spożywania posiłków. Po trzecie dzieci mają często niewystarczająco silne mięśnie brzucha oraz grzbietu, aby utrzymać prawidłową pozycję siedzącą przez wiele godzin. Stąd też bada się dzieci w wieku szkolnym pod kątem skrzywień kręgosłupa, skoliozy, lodrozy czy kifozy oraz w przypadku zaistnienia deformacji reaguje się zlecając gimnastykę korekcyjną, która odbywa się w szkołach lub jako specjalne zajęcia – ćwiczenia na kręgosłup wykonywane w salach gimnastycznych, klubach fitness czy przychodniach – wykupywane prywatnie.

Krzesła w szkołach nieprzystosowane ergonomicznie

Zdarza się że z wadami postawy dzieci już przychodzą do szkół. Czasami jednak w drodze wielogodzinnych zajęć oraz czasochłonnej nauki poza szkołą dzieci przez lata edukacji nabywają wady postawy. Późniejsze bóle kręgosłupa w życiu dorosłym mogą być konsekwencją pogłębionych wad postawy nabytych w latach szkolnych. Warto zawczasu zainteresować się tematem prawidłowej postawy podczas siedzenia, ergonomią podczas nauki czy relaksu przed komputerem, by uniknąć uciążliwych schorzeń w przyszłości takich jak: zespoły bólowe mięśni przykręgosłupowych, skolioza, odprostowanie lordozy lędźwiowej czy szyjnej, dyskopatia, rwa kulszowa, które mogą dać objawy już nawet w życiu młodzieńczym czy we wczesnej młodości. W klasach oraz na salach wykładowych w polskich szkołach królują proste, płaskie krzesła często bez najmniejszego profilu lędźwiowego. Są one nieprzystosowane do kształtu ciała uczniów i przesiadywanie w nich przez wiele godzin może dawać objawy bólowe. W salach informatyki czy technologii informacyjnej również często znajdziemy niestety fotele komputerowe, które są najprostszymi konstrukcjami z podstawowymi jedynie mechanizmami dopasowania wysokości lub odchylenia oparcia. W wielu placówkach oświaty należałoby wymienić krzesła dziecięce na bardziej odpowiednie dla uczniów. Mając świadomość że polskie dzieci przesiadują taki ogrom czasu w nieodpowiednich ławkach szkolnych warto zafundować swojemu dziecku krzesło do nauki na którym przynajmniej podczas odrabiania lekcji w domu jego kręgosłup będzie dobrze chroniony.

Jakie powinno być dobre krzesło dla dziecka?

Nowoczesne krzesła ergonomiczne do biurka posiadają szereg rozwiązań, które umożliwiają komfortową naukę przez wiele godzin czego często wymaga od współczesnej młodzieży system edukacji. Wysokiej jakości krzesło dla dziecka do nauki powinno posiadać podobną funkcjonalność jak ergonomiczne krzesło do biura dla osoby dorosłej. Co zatem powinno zawierać dobre krzesło do nauki dla dziecka? Oto kilka podstawowych elementów:

 fotel ergonomiczny VS zwykły fotel

Ergonomiczne fotel do nauki Standardowe krzesło
Anatomicznie wyprofilowane oparcie oraz siedzisko wspierające właściwą postawę siedzącą. Płaskie siedzisko oraz oparcie nie dostosowane ergonomicznie do fizjologicznych krzywizn ciała.
Wyposażone są w mechanizmy dostosowawcze pozwalające na dopasowanie fotela do sylwetki – m.in. regulacja głębokości siedziska, regulację wysokości oparcia. Zazwyczaj wyposażone tylko w regulację wysokości siedziska i regulację odchylenia oparcia.
Wysokie modele krzeseł do biurka posiadają także regulowane zagłówki i podłokietniki umożliwiające personalizację oraz regulację pochylenia siedziska, która umożliwia bardziej naturalne wyprofilowanie miednicy. Wyposażenie w „trick” sprzedażowy – w fotelach stosuje się tanie mechanizmy pozwalające na odchylanie siedziska wraz z podstawą – niepraktyczne z punktu widzenia ergonomii rozwiązanie, często zwiększające obciążenie na krążki międzykręgowe w trakcie używania.
Dostatecznie wyprofilowany fałd na wysokości kręgosłupa lędźwiowego – czyli profil lędźwiowy, utrzymujący fizjologiczną lordozę kręgosłupa. Brak odpowiedniego wyprofilowania lub słabo zaznaczony i źle umiejscowiony kliny lędźwiowe,bez możliwości dopasowania wysokości.
Dobrze skonstruowany fotel ergonomiczny do nauki cechuje celowa konstrukcja, w jego kształt, funkcjonalność i rozwój jest wynikiem prac zespołu specjalistów. W prace nad ich projektem zaangażowani są np inżynierowie, fizjoterapeuci, lekarze medycyny, projektanci. Ich rozwiązania konstrukcyjne chronione są patentami medycznymi. Wytwórcy produkujący fotele „po kosztach” nie posiadają działu H&R. Ich produkty nie spełniają kryteriów wysokiej jakości, przez co często można trafić na wadliwe egzemplarze. Ich produkty nie spełniają wymogów ergonomii nie mówiąc o posiadaniu patentów
Dobry fotel dla dziecka musi oferować przede wszystkim pewne podparcie dla ciała. Musi mieć mocną, wytrzymałą konstrukcję, stabilne siedzisko i dawać solidne podparcie. Liderzy rynku stosują wysokiej jakości materiały i półprodukty do stworzenia mechanizmów, dzięki którym konstrukcje te cechuje duża niezawodność. Złe wykończenie i montaż, niska jakość materiałów i półproduktów – szybkie tempo zużycia standardowego fotela. „marketowa jakość”. Powszechnymi wadami są: samoistnie opadający mechanizm do ustawiania wysokości, wahające się, niestabilne, siedzisko i oparcie pleców, luzy w konstrukcjach mechanizmów. Ponadto wady dot. siedziska, które opadają asymetrycznie w lewo bądź prawo powodując, że siedzimy krzywo (kręgosłup nabiera skoliozy).
Ergonomiczne krzesło dla dziecka musi być dobrze dopasowane do wzrostu dziecka i nie może być zbyt głębokie, ani zbyt płytkie. Junior powinien być w stanie usiąść tak, aby lędźwie były dopasowane do oparcia. Najlepsi producenci posiadają w ofercie krzesła dopasowane do wzrostu użytkownika. Powszechnym błędem jest kupowanie foteli uniwersalnych (bez dedykowanego wzrostu i odpowiedniego zakresu regulacji), nie dające właściwego podparcia podczas wielogodzinnej nauki.

Ergonomiczne krzesło dla dziecka inwestycją w przyszłość

Krzesło profilaktyczno-rehabilitacyjne do biurka dla dziecka jest z pewnością większym wydatkiem niż zakup standardowego krzesła z marketu czy sieciowego sklepu meblowego. Jest to jednak inwestycja, która się opłaca ze względu na rosnące obciążenie nauką młodego pokolenia uczniów. Może ona uchronić kręgosłup Twojego dziecka dziecka przed dyskomfortem nauki, bólem pleców oraz schorzeniami kręgosłupa w przyszłości.

Ponadto bardziej komfortowe warunki do nauki to lepsza koncentracja, mniej rozproszeń, lepsze samopoczucie, szybsza nauka, lepsze oceny i wyższe osiągnięcia w nauce. Zainwestuj w naprawdę dobre krzesło dla dziecka do biurka, a z czasem zobaczysz efekty tej inwestycji. Efektywna nauka a kiedyś praca (dochodowa) to nie ta w której pracujemy dużo i ciężko – tylko mądrze. Warto uczyć tego podejścia już od najmłodszych lat i stawiać na ergonomię rozwiązań. Jeśli przychylasz się do większości powyższych stwierdzeń i chcesz mądrze prowadzić swoje dziecko w dorosłość poprzez kolejne etapy nauki to zapraszamy do przejrzenia oferty foteli ergonomicznych w naszym sklepie. Są to wysokiej jakości krzesła ergonomiczne do biurka, których wyjątkowość potwierdzają patenty medyczne. Nie wahaj się skonsultować się z nami jeśli potrzebujesz porady w wyborze najlepszego krzesła do nauki dla dziecka. Nasi konsultanci udzielą Państwu wszelkich informacji o tym jak dopasować krzesło do wzrostu dziecka.

Tags:
Categories:

Posted by admin

1 Komentarze

  1. Avatar

    Równie ważne jest zwrócenie uwagi na kształt, konstrukcję tylnej części modelu, która musi dokładnie powtarzać zgięcie kręgosłupa, ma normalną sztywność, a jednocześnie musi być regulowana na wysokość.

Podziel się swoimi doświadczeniami - napisz komentarz

Proszę wprowadzić treść komentarza.
Proszę wprowadzić swoje imię.
Proszę wprowadzić swój adres email.
Prodzę podać prawidłowy adres enail.