Shopping Cart
Drabinka treningowa do domu gimnastyczna.

Drabinka treningowa do domu

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Prawdziwym odkryciem ostatniego roku jest drabinka treningowa do domu. Ten znany ze szkolnych sal gimnastycznych przyrząd znalazł nowe zastosowanie w domu i mieszkaniu. Pandemia koronawirusa Covid-19 sprawiła że więcej czasu musieliśmy spędzać w przestrzeni domowej. Z potrzeby zachowania zdrowia oraz aktywności fizycznej narodził się pomysł zagospodarowania pomieszczeń mieszkalnych i umożliwienia wykonywania ćwiczeń do tej pory zarezerwowanych dla profesjonalnych klubów fitness oraz sal treningowych.

Drabinka treningowa do domu dla kręgosłupa

Jako doskonały asortyment dla zdrowego kręgosłupa znalazł również nasze uznanie i został włączony do oferty naszego rehabilitacyjnego sklepu internetowego. Drabinki treningowe znalazły również zastosowanie jako przyrząd do ćwiczeń w pokoju dziecka. Drabinkę można z powodzeniem łączyć z dodatkowymi akcesoriami jak: drążki do podciągania dla dorosłych i dzieci, obręcze i kółka gimnastyczne dla dzieci oraz huśtawki dla najmłodszych użytkowników.

Drabinki treningowe do domu przedarły się więc szturmem i sprawiły że sprawdzona przez lata na lekcjach wf-u konstrukcja znalazła zastosowanie w zupełnie nowej przestrzeni. Idea ta okazała się na tyle trafna i pomocna że w szczególności w czasie jesiennym, zimowym czy wiosennym, gdy pogoda nie pozwalają na korzystanie z ćwiczeń fizycznych na dworze, pomaga zorganizować rodzicom zabawę dla dzieci w domu.

BenchK 210b drabinka gimnastyczna treningowa z regulowanym drążkiem do biura
Drabinka gimnastyczna dla dorosłych

Drabinka treningowa do regularnych ćwiczeń

Po pierwsze warunki pogodowe po drugie wybuch pandemii utrudnił aktywności fizyczną na skutek zamknięcia klubów treningowych i siłowni oraz późniejszego nieregularnego ich funkcjonowania. Drabinki treningowe są więc odpowiedzią na potrzebę zapewnienia sobie regularnego wysiłku niezależnie od sytuacji pogodowej, epidemicznej czy odgórnych zaleceń funkcjonowania przestrzeni publicznej, które już wiem z doświadczenia, potrafiły zmieniać się bardzo szybko. Zorganizowanie przestrzeni treningowej w mieszkaniu stało się po części warunkiem zachowania dobrej kondycji i sposobem na ruch w warunkach ograniczonej możliwości przemieszczania się.

Drabinka gimnastyczna dla dorosłych

Drabinki gimnastyczne dla dorosłych muszą znosić większe obciążenia w związku ze zwiększoną wagą użytkowników. Dorośli mają również więcej siły i podczas wykonywania rozmaitych ćwiczeń oddziałują na sprzęt większą intensywnością, zatem powinno znaleźć to odzwierciedlenie w wykonaniu sprzętu treningowego.

Biorąc pod uwagę powyższe, dla dorosłych dedykowane są drabinki metalowo-drewniane posiadające mocniejszą konstrukcję. W tych modelach wykorzystano do ich budowy profile metalowe o ściance grubej z 2 mm blachy oraz szczeble drewniane (o owalnym przekroju 3 x 2 cm) z trwałego drewna bukowego. Zastosowanie takiego rozwiązania konstrukcyjnego z użyciem profili metalowych pozwala na stosowanie podczas treningu gum do ćwiczeń i taśm TRX.

Drabinka treningowa do domu BenchK 111 a biurkiem Benchtop BT204
Na drabince można zamontować nawet blat biurka!

Drabinka treningowa dla dzieci

W przypadku dzieci można użyć do ćwiczeń zarówno drabinek drewnianych i drewniano-metalowych. Zarówno metal jak i drewno nadaje się do wykorzystania w produkcji drabinek treningowych dla dzieci. Tak jeden jak i drugi materiał dobrze znosi eksploatację przez dzieci i młodzież. Takie drabinki doskonale sprawdzają się podczas ćwiczeń i zabaw wykonywanych przez juniorów.

Drabinki do ćwiczeń dla dzieci znajdują szerokie możliwości zastosowania m.in. do ćwiczeń wzmacniających, gimnastyki korekcyjnej czy też beztroskich zabaw. Ćwiczeniami wzmacniającymi będą np podciąganie, wspinanie itp. Ćwiczenia korekcyjne to np. rozciąganie pleców podczas swobodnego zwisu czy też bardziej zaawansowany zwis z bujaniem. Do świetnej zabawy na drabince treningowej posłużą dzieciom dodatkowe akcesoria takie jak: drążek w połączeniu z huśtawką na linie lub z kółkami gimnastycznymi. Drabinka jest bardzo uniwersalnym akcesorium dla dzieci i mogą czerpać z niej korzyści dla zdrowia, dobrej kondycji oraz świetnej zabawy.

Drabinka treningowa w pokoju

Drabinka treningowa w pokoju może przydać Ci się zawsze, jednak najbardziej docenisz ja w porze kiedy pogoda uniemożliwia swobodny trening na dworze. Jeśli natomiast i tak wolisz trenować w domu to drabinka treningowa do pokoju jest wręcz dla Ciebie stworzona. Sprzęt ten umożliwia wykonanie całego treningu w pojedynkę bez konieczności opuszczania własnego mieszkania. Jest to wygodne i korzystne finansowo w długiej perspektywie, gdyż drabinka to inwestycja dla zdrowia, a jej trwałość sprawi że posłuży na wiele lat.

Drabinka treningowa do domu do salonu

Zamontowanie drabinki gimnastycznej w salonie jest w szczególności godne uwagi jeśli masz nowoczesny salon, to drabinka treningowa dobrze wpasowuje się we wnętrza o takiej charakterystyce. Drabinka treningowa nie wymaga wiele przestrzeni, na jej zamontowanie wystarczy zaledwie pół metra kwadratowego. Gdy chcesz zamontować drabinkę z dodatkowymi przyrządami jak drążek do podciągania, huśtawka lub kółka gimnastyczne wtedy potrzebne będzie odrobinę więcej miejsca. Drabinka do ćwiczeń w salonie wprowadzi sportową i kreatywną atmosferę charakteru w Twoim najważniejszym pomieszczeniu.

Drabinka treningowa do pokoju dziecka

Drabinka gimnastyczna z drążkiem BenchK 212B dla dziecka
Drabinka gimnastyczna w pokoju dziecka

Niezwykle korzystnym dla zdrowia przyrządem jest drabinka do ćwiczeń do pokoju dziecka. Wielość zalet płynących z jej zastosowania jest zadziwiająca. Jako rodzic będziesz zaskoczony ile pomysłów na korzystanie z drabinki potrafią wymyślić dzieci. Przy jej użyciu juniorzy rozciągają plecy, wspinają się, trenują, bawią się w akrobatów, w ganianego i w bujanie na lianach! Możliwości zastosowania drabinki do zabaw są niezwykle szerokie!

Drabinka w pokoju dziecka pobudza pomysłowość dziecka i zapobiega znużeniu spowodowanym długotrwałą nauką. Jest świetną odskocznią w przerwie pomiędzy zadaniami domowymi. W wolnym czasie pozwala na kreatywne jego zagospodarowanie, odciągając dziecko od smartphona czy tabletu. Rozciąganie kręgosłupa w zwisie swobodnym jest rodzajem trakcji kręgosłupa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu, zapoznaj się z naszym artykułem: Trakcja kręgosłupa – terapia inwersji.

Drabinka w pokoju do treningu

Jeśli posiadasz pokój do treningu, tzw. domową siłownię czy też pokój do ćwiczeń to drabinka w tym przypadku również będzie doskonałą opcją. Drabinka gimnastyczna umożliwia szeroką rozbudowę swojej funkcjonalności dzięki dodatkowym akcesoriom. Można na niej zamontować różnego typu drążki do podciągania, a ponadto ławkę do ćwiczenia tzw. “brzuszków”.

Drabinka treningowa do domu BenchK 222B czarna
Uniwersalna drabinka do ćwiczeń z akcesoriami

Drabinka to uniwersalny przyrząd do ćwiczeń

Mając natomiast drabinkę metalowo-drewnianą możesz urozmaicić ćwiczenia o trening z gumami oraz taśmami TRX. Jest również możliwość wyposażenia się w drążek stalowy z 3 typami uchwytów kierunkowych, umożliwiający wzbogacić zestaw ćwiczeń o różnego rodzaju warianty podciągnięć.

Opcji użycia drabinki do ćwiczeń w pokoju jest naprawdę dużo i umożliwia ona wykonanie wielu typów treningu: siłowy, rozciągający (stretching), trening mobilności i zakresu ruchu (mobility) oraz trening z taśmami TRX. Stwórz swoja domową siłownię z wszechstronną drabinka do ćwiczeń!

Drabinki treningowe do domu online

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości drabinki treningowej do domu dla dziecka lub dla całej rodziny to jesteś w odpowiednim miejscu! Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego dla zdrowego kręgosłupa, a w szczególności kategorię drabinki gimnastyczne. Znajdziesz tam pełną ofertę drabinek dzięki którym zadbasz o zdrowie, kondycję oraz rekreację swoją, dzieci oraz całej rodziny! W razie jakichkolwiek pytań nie wahaj się i zadzwoń do nas lub napisz wiadomość e-mail, a nasi konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania!

Zaczekaj! Odwiedź nasz sklep.
Wejdź, aby zobaczyć produkty które przygotowaliśmy dla zdrowia Twojego kręgosłupa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *