Shopping Cart
Fotel biurowy ergonomiczny. Jaki wybrać aby nie przepłacić?

Fotel biurowy ergonomiczny

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Osoby rozważające zakup nowego krzesła do biura często zastanawiają się jaki model wybrać. Chcą aby był to produkt wysokiej jakości i odznaczał się zaawansowanymi cechami użytkowymi, aby był to fotel biurowy ergonomiczny z prawdziwego zdarzenia. Poszukują najczęściej produktu o szerokiej funkcjonalności w optymalnym przedziale cenowym. Wątpliwości co do o takiego zakupu wzmacnia fakt iż ceny dobrej jakości krzeseł biurowych wynoszą obecnie często kilka tysięcy złotych.

Jaki fotel biurowy wybrać, aby nie przepłacić? Przy obecnym wzroście cen jest to dla wielu Polaków względnie duży, jednorazowy koszt. Nic więc dziwnego że konsumenci inwestując swoje środki chcieliby otrzymać produkt wysokiej klasy, przynoszący korzyści dla zdrowia, który jednocześnie przetrwa wiele lat. Jeśli nie chcesz przepłacić, a poszukujesz najlepszego fotela w danym przedziale cenowym, zapoznaj się z naszym artykułem: Jaki fotel ergonomiczny wybrać?

Fotel biurowy ergonomiczny do pracy

Większość osób, które rozważają taki zakup poszukują ergonomicznego fotela biurowego do pracy. Osobami tymi są zazwyczaj pracownicy firm oraz instytucji, którzy poszukują dla siebie odpowiedniego fotela. Czasami są to również właściciele firm i przedstawiciele instytucji poszukujący komfortowego wyposażenia biur dla pracowników. W pracy spędzamy najwięcej czasu w pozycji siedzącej, zatem nie dziwi, że inwestując w fotel szukamy go pod kątem naszej profesji.

Inną grupą są również osoby prywatne lub właściciele małych firm poszukują fotela biurowego ergonomicznego do domu do pracy zdalnej. Model tej pracy stał się szczególnie popularny podczas pandemii, gdzie zmiana ta została niejako wymuszona okolicznościami. Jednak wydaje się iż ten trend, który rozpoczął się jeszcze przed 2020, a w trakcie ostatnich dwóch lat przybrał na sile, już na dobre zadomowił się na rynku pracy. Tobie też zdarza się pracować z tzw. home office? Koniecznie zapoznaj się z artykułem: Praca zdalna. Jak siedzieć przy laptopie?

Ergonomiczne stanowisko biurowe

Fotel biurowy ergonomiczny jest jednym z ważniejszych elementów przyjaznego zdrowiu ergonomicznego stanowiska pracy. Być może najważniejszym pod kątem siły oddziaływania na zdrowie podczas pracy biurowej. Obok biurka ergonomicznego oraz odpowiedniej wielkości ekranu monitora, umieszczonego na właściwej wysokości stanowią trzon właściwie skomponowanego ergonomicznego stanowiska pracy. 

Polacy dopiero od niedawna zaczęli zwracać uwagę na właściwie utworzone stanowiska pracy biurowej. Przez całe dekady pokutowało przekonanie, wywodzące się jeszcze z PRL-u iż praca biurowa jest jedną z lżejszych i nikt krzywdy nie może zrobić sobie od siedzenia na krześle przy biurku. Otóż może, jeśli są one źle dobrane, a ponadto niezdrowa pozycja siedząca towarzyszy nam przez lata aktywności zawodowej. Świadomość konieczności stworzenia właściwych warunków pracy siedzącej pojawiła się u nas dopiero w ostatnich latach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak skonfigurować stanowisko pracy aby było bardziej przyjazne, sprawdź wpis: Ergonomiczne stanowisko pracy biurowej.

Biurka z regulowaną wysokością blatu - biurka elektrycznie regulowane Fly-Desk

Fotel zdrowy dla kręgosłupa

Szczególnym aspektem na który warto zwrócić uwagę wybierając fotel biurowy ergonomiczny jest jego wpływ na zdrowie kręgosłupa. Osobom na stałe pracującym w pozycji siedzącej towarzyszą często przewlekle bóle mięśni pleców oraz bóle kręgosłupa. Takie problemy mogą pojawić się nawet jeśli osoby te siedzą na przyzwoitym krześle.  Klikając w poniższy link dowiesz się jak wybrać odpowiedni fotel biurowy ergonomiczny dla kręgosłupa.

Wiele bowiem zależy od tego ile czas spędzamy w pozycji siedzącej. Jeśli jest to 8-10 godzin na dobę to przyzwoite krzesło może okazać się niewystarczające. Wtedy należy wyposażyć się w bardzo dobrze wyprofilowane krzesło ergonomiczne lub nawet w fotel biurowy medyczny. Te ostatnie to szczególny rodzaj krzesła ergonomicznego wyposażone dodatkowo w patent medyczny potwierdzający jego skuteczne, prozdrowotne działanie dla kręgosłupa. Zobacz naszą pełną ofertę krzeseł biurowych z patentem medycznym dla zdrowia kręgosłupa.

Zdrowy fotel biurowy

Zdrowe krzesło ergonomiczne to pojęcie którego używamy na określenie takiego siedziska do biura, które zarówno dba o zachowanie prawidłowej postawy, przeciwdziała zwyrodnieniom, redukuje przemęczenie ciała oraz umysłu. Fotel taki chroni przed powstawaniem chorób zawodowych związanych z siedzącym trybem pracy, jak i wspiera ogólny dobrostan organizmu osób pracujących przez długi czas w biurze.

Zdrowy fotel ergonomiczny powinien odznaczać się wysoką jakością materiałów oraz kształtem wyprofilowania siedziska i oparcia odpowiadać ludzkiej fizjologii. Powinien również dawać wsparcie dla ciała umożliwiające bezpieczną wielogodzinną pracę w pozycji siedzącej bez uczucia przeciążenia w szczególności kręgosłupa lędźwiowego, ani nie wykonywać ucisku czy drętwienia nóg oraz stóp. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na przyjaznych zdrowiu krzeseł przeczytaj również artykuł: Zdrowy fotel biurowy ergonomiczny.

Fotel biurowy ergonomiczny do komputera

Jeśli dużo pracujemy przy komputerze to z pewnością przyda nam się fotel biurowy ergonomiczny dedykowany do pracy przy komputerze stacjonarnym lub laptopie. Dobrze jeśli krzesło takie pozwala na swobodne odchylenie się do tył oraz pełne “przyklejenie” pleców do oparcia, co może nam się przydać np. podczas czytania dokumentów pdf, analizowania arkuszy kalkulacyjnych czy oglądania prezentacji. Ponadto dobrze by było, aby fotel można pochylić również nieco w przód, uzyskując tzw. kąt ujemny, który podpiera nasze plecy nawet wtedy, gdy pochylamy się nieco nad klawiaturą. 

Odwiedź również nasz sklep !
Wejdź, aby zobaczyć pełną ofertę foteli ergonomicznych do biura!

Ta funkcjonalność przyda się również wszystkim tym, którzy używają również laptopa, gdyż statystycznie jego ekran znajduje się zdecydowanie niżej niż ekran monitora komputera stacjonarnego. Tak czy inaczej, w przypadku pracy przy laptopie polecamy podnieść go nieco wyżej na specjalnym wysięgniku gazowym lub choćby nawet umieścić laptop wyżej na pudełku i posiłkować się klawiatura i myszka zewnętrzną. Nasze kręgi szyjne będą nam za to bardzo wdzięczne ! Zatem, klikając w następujący link dowiesz się: Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać?

Fotel biurowy ergonomiczny ranking

Na rynku dostępnych jest wiele modeli ergonomicznych foteli biurowych przez co decyzja o wyborze odpowiedniego może przysporzyć nie lada problemów dla laika. Dlatego stworzyliśmy nasz ranking foteli ergonomicznych, aby ułatwić Państwu wybór najlepszego biurowego krzesła ergonomicznego. W zależności od przeznaczonego na ten budżetu oraz potrzeb mogą łatwiej Państwo wybrać odpowiedni dla siebie fotel. 

Uszeregowaliśmy najlepsze wg naszego portalu modele pod względem funkcjonalności, korzyści dla zdrowia, jakości itp. Dzięki temu łatwo można się zorientować jakie są zalety danego modelu i na co najlepiej zwrócić uwagę. Polecamy sprawdzenie naszego rankingu foteli biurowych przed dokonaniem zakupu. Możesz to zrobić klikając w poniższy link: Najlepszy fotel ergonomiczny – ranking 2022.

Najlepszy fotel ergonomiczny dla dzieci

Podobnie jeśli chodzi o dostępność foteli ergonomicznych dla dzieci, przeznaczonych do nauki, na rynku znajduje się szereg modeli, a jest zdecydowanie niedobór informacji na temat tego jak wybrać odpowiedni i na jakie elementy szczególnie zwrócić uwagę. To skłoniło nas również do stworzenia poradnika w formie rankingu, aby ułatwić wybór fotela dla dziecka. Jeśli poszukują Państwo informacji na temat tego jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać polecamy zapoznać się z naszym artykułem klikając w powyższy link.

W tym miejscu jedynie zaznaczyć warto że wybór fotela dla dziecka różni się nieco od wyboru fotela dla osoby dorosłej. Dzieje się tak ponieważ pomimo faktu, iż sposób użytkowania jest podobny, niezależnie od wieku to dzieci również dynamicznie rosną, zatem kluczowe jest aby wybierając fotel dla dziecka zwrócić uwagę na modele których regulacja sprawi, że posłużą one na kilka lat dłużej. Zobacz jakie są najlepsze krzesła w tej kategorii, czytając artykuł: Krzesło do biurka dla dziecka – ranking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *