Shopping Cart
Ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka

Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Poszukujesz wygodnego i zdrowego krzesła do biurka dla Twojego dziecka? Warto dobrze zastanowić się  jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać, gdyż Twoja pociecha ucząc się będzie spędzała na nim wiele godzin. W poniższym artykule dowiesz się na jakie elementy warto zwrócić uwagę wybierając krzesło dla dziecka, by nauka była nie tylko komfortowa i bezpieczna, ale i bezbolesna. Bezbolesna? Tak, gdyż liczba godzin lekcyjnych, które spędzają uczniowie w pozycji siedzącej w ławkach szkolnych oscyluje często od 5-7 dziennie, co daje 920-1288 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego!

Biorąc pod uwagę fakt, że krzesła w szkołach, w których uczą się polskie dzieci są bardzo często najprostszymi konstrukcjami, które nie gwarantują właściwego podparcia kręgosłupa możemy w tym kontekście mówić o bólu pleców. Dodając do tego godziny dodatkowe spędzane przez najmłodszych na zajęciach dodatkowych oraz spędzonych na odrabianiu zadań domowych uzasadnionym jest twierdzenie, że dobór właściwego krzesła dla dziecka jest sprawą bardzo ważną. Nie można również pominąć w oczywistego faktu jakim jest to, że dzieci z własnej woli spędzają czas wolny w pozycji siedzącej przy swoich ulubionych grach komputerowych, oglądając ulubione bajki czy oraz filmy przy komputerze, jak również zgłębiając nurtujące je dziecięce czy młodzieżowe tematy. Warto zatem zadbać, aby krzesło które wybieramy dla dziecka było ergonomiczne i nie tylko zapewniało wygodne siedzenie, ale strzegło równocześnie postawy naszego Juniora oraz chroniło kręgosłup najmłodszych.

Zaczekaj! Odwiedź nasz sklep 🙂
Wejdź, aby zobaczyć pełną ofertę wyselekcjonowanych krzeseł ergonomicznych dla dzieci rekomendowanych przez nas, które zebraliśmy w jednym miejscu dla zdrowia kręgosłupa!

Jakie krzesło do biurka dla dziecka ?

Dzieciom dużo trudniej jest zachować prawidłową postawę podczas siedzenia niż dorosłym. Po pierwsze są one z natury bardziej ruchliwe oraz miej cierpliwe niż dorośli. Szybciej się nudzą, trudniej jest im wytrzymać przez dłuższy czas w jednym miejscu czy w jednej pozycji. Po drugie dzieci nie mają nawyku siedzenia prosto wynikającego ze świadomości jak ważne jest dbanie o prawidłową postawę i jakie konsekwencje może mieć to w przyszłości. z tego względu często możemy obserwować nasze dzieci siedzące niedbale, garbiące się czy obsuwające się na krześle podczas nauki, grania w gry czy spożywania posiłków. Po trzecie dzieci mają często niewystarczająco silne mięśnie brzucha oraz grzbietu, aby utrzymać prawidłową pozycję siedzącą przez wiele godzin. Stąd też bada się dzieci w wieku szkolnym pod kątem skrzywień kręgosłupa, skoliozy, lordozy czy kifozy oraz w przypadku zaistnienia deformacji reaguje się zlecając gimnastykę korekcyjną, która odbywa się w szkołach lub jako specjalne zajęcia – ćwiczenia na kręgosłup wykonywane w salach gimnastycznych, klubach fitness czy przychodniach – wykupywane prywatnie.

Krzesło ergonomiczne dla dziecka – nie znajdziesz go w szkołach

Zdarza się, że z wadami postawy dzieci już przychodzą do szkół. Czasami jednak w drodze wielogodzinnych zajęć oraz czasochłonnej nauki poza szkołą dzieci przez lata edukacji nabywają wady postawy. Późniejsze bóle kręgosłupa w życiu dorosłym mogą być konsekwencją pogłębionych wad postawy nabytych w latach szkolnych. Warto zawczasu zainteresować się tematem prawidłowej postawy podczas siedzenia, ergonomią podczas nauki czy relaksu przed komputerem, by uniknąć uciążliwych schorzeń w przyszłości takich jak: zespoły bólowe mięśni przykręgosłupowych, skolioza, odprostowanie lordozy lędźwiowej czy szyjnej, dyskopatia, rwa kulszowa, które mogą dać objawy już nawet w życiu młodzieńczym czy we wczesnej młodości. Z tego względy nawet gdy kupujemy pierwsze krzesło do biurka dla dziecka warto dokładnie przemyśleć wybór i postawić przede wszystkim na ergonomię i komfort.

W klasach oraz na salach wykładowych w polskich szkołach królują proste, płaskie krzesła często bez najmniejszego profilu lędźwiowego. Są one nieprzystosowane do kształtu ciała uczniów i przesiadywanie w nich przez wiele godzin może dawać objawy bólowe. W salach informatyki czy technologii informacyjnej również często znajdziemy niestety fotele komputerowe, które są najprostszymi konstrukcjami z podstawowymi jedynie mechanizmami dopasowania wysokości lub odchylenia oparcia. W wielu placówkach oświaty należałoby wymienić krzesła dziecięce na bardziej odpowiednie dla uczniów. Mając świadomość że polskie dzieci przesiadują taki ogrom czasu w nieodpowiednich ławkach szkolnych warto zafundować swojemu dziecku krzesło do nauki na którym przynajmniej podczas odrabiania lekcji w domu jego kręgosłup będzie dobrze chroniony.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka – na co zwrócić uwagę ?

Nowoczesne krzesło ergonomiczne dla dziecka posiadają szereg rozwiązań, które umożliwiają komfortową naukę przez wiele godzin, czego często wymaga od współczesnej młodzieży system edukacji. Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka powinno posiadać podobną funkcjonalność jak ergonomiczne krzesło dla osoby dorosłej. Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać, czym powinno cechować się takie krzesło i w jakie mechanizmy powinno być wyposażone ? Oto kilka podstawowych elementów:

Jakie krzesło do biurka dla dziecka
Porównanie krzesła ergonomicznego i standardowego krzesła dla dziecka
Ergonomiczne krzesło do biurka dla dzieckaStandardowe krzesło dziecięce
Anatomicznie wyprofilowane oparcie oraz siedzisko wspierające właściwą postawę siedzącą.Płaskie siedzisko oraz oparcie nie dostosowane ergonomicznie do fizjologicznych krzywizn ciała.
Wyposażone są w mechanizmy dostosowawcze pozwalające na dopasowanie fotela do sylwetki – m.in. regulacja głębokości siedziska, regulację wysokości oparcia.Zazwyczaj wyposażone tylko w regulację wysokości siedziska i regulację odchylenia oparcia.
Wysokie modele krzeseł do biurka posiadają także regulowane zagłówki i podłokietniki umożliwiające personalizację oraz regulację pochylenia siedziska, która umożliwia bardziej naturalne wyprofilowanie miednicy.Wyposażenie w “trick” sprzedażowy – w fotelach stosuje się tanie mechanizmy pozwalające na odchylanie siedziska wraz z podstawą – niepraktyczne z punktu widzenia ergonomii rozwiązanie, często zwiększające obciążenie na krążki międzykręgowe w trakcie używania.
Dostatecznie wyprofilowany fałd na wysokości kręgosłupa lędźwiowego – czyli profil lędźwiowy, utrzymujący fizjologiczną lordozę kręgosłupa.Brak odpowiedniego wyprofilowania lub słabo zaznaczony i źle umiejscowiony kliny lędźwiowe,bez możliwości dopasowania wysokości.
Dobrze skonstruowane ergonomiczne krzesło do biurka dla dziecka posiada specjalistyczną konstrukcje – jego kształt, wymiary i funkcjonalność jest wynikiem prac zespołu specjalistów. W prace nad ich projektem zaangażowani są np. inżynierowie, fizjoterapeuci, lekarze medycyny, projektanci. Ich rozwiązania konstrukcyjne chronione są patentami medycznymi.Wytwórcy produkujący fotele “po kosztach” nie posiadają działu H&R. Ich produkty nie spełniają kryteriów wysokiej jakości, przez co często można trafić na wadliwe egzemplarze. Ich produkty nie spełniają wymogów ergonomii nie mówiąc o posiadaniu patentów
Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka musi oferować przede wszystkim pewne podparcie dla ciała. Powinno mieć mocną, wytrzymałą konstrukcję, stabilne siedzisko i dawać solidne podparcie. Liderzy rynku stosują wysokiej jakości materiały i półprodukty do stworzenia mechanizmów, dzięki którym konstrukcje te cechuje duża niezawodność.Złe wykończenie i montaż, niska jakość materiałów i półproduktów – szybkie tempo zużycia standardowego fotela. “marketowa jakość”. Powszechnymi wadami są: samoistnie opadający mechanizm do ustawiania wysokości, wahające się, niestabilne, siedzisko i oparcie pleców, luzy w konstrukcjach mechanizmów. Ponadto wady dot. siedziska, które opadają asymetrycznie w lewo bądź prawo powodując, że siedzimy krzywo (kręgosłup nabiera skoliozy).
Krzesło dla dziecka musi być dobrze dopasowane do wzrostu dziecka i nie może być zbyt głębokie, ani zbyt płytkie. Junior powinien być w stanie usiąść tak, aby lędźwie były dopasowane do oparcia. Najlepsi producenci posiadają w ofercie krzesła dopasowane do wzrostu użytkownika.Powszechnym błędem jest kupowanie foteli uniwersalnych (bez dedykowanego wzrostu i odpowiedniego zakresu regulacji), nie dające właściwego podparcia podczas wielogodzinnej nauki.

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka – inwestycją w przyszłość

Krzesło ergonomiczne dla dziecka to z pewnością większy wydatek niż zakup standardowego krzesła z marketu czy sieciowego sklepu meblowego. Jest to jednak inwestycja, która się opłaca ze względu na rosnące obciążenie nauką młodego pokolenia uczniów. Może ona uchronić kręgosłup Twojego dziecka dziecka przed dyskomfortem nauki, bólem pleców oraz schorzeniami kręgosłupa w przyszłości.

Ponadto bardziej komfortowe warunki do nauki to lepsza koncentracja, mniej rozproszeń, lepsze samopoczucie, szybsza nauka, lepsze oceny i wyższe osiągnięcia w nauce. Inwestycja w zdrowe krzesło do biurka dla dziecka  na pewno się opłaci. Efektywna nauka a kiedyś praca (dochodowa) to nie ta w której pracujemy dużo i ciężko – tylko mądrze. Warto uczyć tego podejścia już od najmłodszych lat i stawiać na ergonomię rozwiązań. Jeśli przychylasz się do większości powyższych stwierdzeń i chcesz mądrze prowadzić swoje dziecko w dorosłość poprzez kolejne etapy nauki to zapraszamy do przejrzenia oferty foteli ergonomicznych w naszym sklepie. Są to wysokiej jakości krzesła ergonomiczne do biurka, które zaprojektowane są tak aby zapewnić dziecią najlepsze warunki do nauki i zabawy. Nie wahaj się skonsultować się z nami jeśli potrzebujesz porady w wyborze najlepszego krzesła do nauki dla dziecka. Nasi konsultanci udzielą Państwu wszelkich informacji o tym jak dopasować krzesło do wzrostu dziecka.

Biurko dla dziecka z regulowaną wysokością blatu

Polecamy również zapoznać się z ofertą dostępnych w naszym sklepie internetowym ergonomicznych biurek dla dzieci z regulacją – z regulowaną wysokością blatu oraz regulowanym kątem nachylenia blatu. Są to meble do pokoju dziecka, które pomogą mu siedzieć w prawidłowej pozycji. Możliwość regulacji blatu zarówno w zakresie wysokości jak i kąta nachylenia blatu zapobiegają niezdrowemu pochylaniu głowy, dzięki czemu dziecko nie garbi się, jak również nie nadwyręża kręgów szyjnych i mięśni karku.

Biurka te występują w różnych konfiguracjach, z nadstawkami lub bez, rozbudowane o szuflady,  dostępne w różnych kolorach, jak również w różnych zakresach cenowych. Takie regulowane biurko dla dziecka będzie doskonałym uzupełnieniem dla wygodnego fotela dziecięcego i jest równie ważnym elementem zestawu ergonomicznego stanowiska do nauki. Zapraszamy więc do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie online regulowanymi biurkami dla dzieci, klikając powyższy niebieski link, który przekieruje Państwa do oferty.

2 comments

  1. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na kształt, konstrukcję tylnej części modelu, która musi dokładnie powtarzać zgięcie kręgosłupa, ma normalną sztywność, a jednocześnie musi być regulowana na wysokość.

  2. Profilowane krzesła są coraz popularniejsze i bardzo dobrze. Ostatnio wyczytałam też że można używać prostego, solidnego krzesła i dokupić do niego poduszki. Efekt będzie podobny, ale takie regulowane krzesła mają jednak ten plus, że mona je bez problemu dostosować do wzrostu dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *