Shopping Cart
Fotel Unique WAU 2 recenzja

Fotel Ergonomiczy Unique WAU 2 – Opinia

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Fotel Unique Wau 2 to krzesło ergonomiczne do pracy przy komputerze pozwalające na komfortową wielogodzinną pracę. Fotel posiada wyprofilowanie, szereg udogodnień oraz regulacji dzięki którym możemy wygodnie i bez bólu pleców przebywać w pozycji siedzącej nawet wiele godzin.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się jakie miejsce zajmuje fotel WAU 2 w zestawieniu stworzonym przez nasz portal poświęcony zdrowiu kręgosłupa oraz ergonomii to zapoznaj się również z artykułem: Ranking krzeseł biurowych – Najlepsze fotele ergonomiczne.

Dostępne warianty fotela Unique WAU 2

Fotel WAU 2 posłuży doskonale jako pierwszy wybór fotela do pracy biurowej. Poza wspomnianymi funkcjami ergonomicznymi posiada również świetny, nowoczesny design bardzo pożądany we współczesnej przestrzeni biurowej. Futurystyczny wygląd fotela WAU 2 można skonfigurować w trzech wersjach wykończenia tapicerki.

POKAŻ MI WARIANTY FOTELA WAU 2

WAU 2 z tkaniną materiałową

Pierwszym jest najbardziej “tradycyjne” wykończenie gąbką elastyczną oraz tkaniną tapicerską. Ze względu na przyzwyczajenie konsumentów to wersja najczęściej wybierana na rynku polskim. Daje ono bardzo wygodne podparcie. Odczucia podczas siedzenia na tym wykończeniu są najbardziej zbliżone do klasycznego fotela biurowego.

WAU 2 tapicerowane siatką

Drugim, kolejnym wykończeniem jest tapicerowanie przy pomocy wytrzymałej siatki. Zaletą tego rozwiązania jest przewiewność oparcia oraz siedziska. Wykończenie fotela WAU 2 siatką daje efekt jeszcze bardziej nowoczesnego mebla biurowego. Taki rodzaj tapicerowania gwarantuję odpowiednią wentylację nawet w upalne dni. 

WAU 2 z elastomerem

Trzecim i ostatnim jest wykończenie przy pomocy elastomeru. Jest to tworzywo sztuczne które ma właściwości fizyczne podobne do gumy lub gęstej pianki. Elastomer jest elastyczny i poddaje się pod naciskiem np palca. Elastomer daje też odczucie lepszego “trzymania” przez fotel ze względu na właściwości tego materiału.

Nie każdemu jednak może odpowiadać odczucie siedzenia na fotelu wykończonym przy pomocy siatki lub elastomeru. Niektórzy konsumenci uważają iż siatka nie daje odczucia właściwego oparcia natomiast elastomer jest zbyt twardy.  Bardziej tradycyjnym klientom oraz niezdecydowanym polecamy wykończenie przy pomocy gąbki oraz tkaniny tapicerskiej które daje gwarancję optymalnego odczucia dla większości ludzi.

Regulacje w fotelu Unique WAU 2

Mechanizmy regulacyjne fotela WAU 2 są na prawdę rozbudowane. Za ich pomocą możemy spersonalizować fotel oraz dostosować wszystkie kluczowe dla ergonomii siedzenia elementy fotela. Sprawia to że fotel WAU 2 jest bardzo wszechstronny i możliwy do dopasowania dla osób o różnym wzroście. Później opisane zostały regulowane elementy fotela podlegające personalizacji.

Panel lędźwiowy z regulacją głębokości

Jest to element który odróżnia fotel WAU 2 od innych krzeseł biurowych. Fotel ten posiada panel lędźwiowy z możliwością regulacji głębokości, tzn. wysuwany w płaszczyźnie przód-tył. Regulacja odbywa się za pomocą pokrętła umieszczonego za oparciem. Do pokrętła jest bardzo wygodny dostęp, tak, że można je obsługiwać nie schodząc nawet z fotela, podczas siedzenia.

Regulacja wysokości siedziska

Podstawowa a zarazem konieczna regulacja bez której nie można wyobrazić sobie fotela biurowego. Oczywiście fotel WAU 2 posiada regulację wysokości siedziska przy pomocy siłownika gazowego. Mechanizm regulacji umieszczony jest po prawej strony pod siedziskiem i płynnie działa w zakresie góra-dół.

Regulowana wysokości oparcia

Oparcie regulowane jest w zakresie góra-dół przy pomocy mechanizmu zapadkowego umieszczonego w górnej części oparcia, pomiędzy samym oparciem a pionową belką stelaża. W celu podwyższenia lub obniżenia oparcia należy stanąć za fotelem WAU 2 i popchnąć oparcie do przodu. Zwalniamy w ten sposób mechanizm regulacji zębatki i mamy możliwość swobodnego ruch góra-dół. Gdy wybierzemy odpowiednią wysokość wystarczy oparcie pociągnąć do siebie i zablokować.

Mechanizm synchroniczny “Slid” w WAU 2

Ułożenie ciała przy odchylaniu oparcia. Fotel WAU 2 mechanizm “Slid”

Oparcie odchylamy za pomocą wajchy umieszczonej pod siedziskiem z lewej strony, poprzez pociągnięcie jej w górę. W ten sposób zwalniamy blokadę i mamy możliwość swobodnego odchylania oparcia. Po wybraniu odpowiedniej dla nas pozycji blokujemy oparcie poprzez skierowanie łopatki wajchy z powrotem w dół.

Mechanizm synchroniczny regulacji “Slid” w fotela WAU 2 jest jedyny w swoim rodzaju, gdyż jest anatomicznie dostosowany. Oznacza to że podczas ustawiania odchylenia oparcia w tył, siedzisko również wędruje za nim i delikatnie zmienia kąt nachylenia. Dzieje się tak, aby pozycja siedzenia w odchyleniu była jak najbardziej wygodna i zgodna z anatomia ciała, tzn. ergonomiczna.

Regulacja napięcia sprężyny odchylenia

Dodatkowo, mechanizm regulacji odchylenia oparcia “Slid” wzbogacony został o dodatkowy element w postaci regulowanej sprężyny. Oznacza to że możemy dostosować siłę sprężyny napinającej oparcie do masy ciała. Jest to bardzo fajna opcja, gdyż podczas zwolnienia blokady oparcia i poszukiwania odpowiedniej pozycji, nie będziemy zaskoczeni iż oparcie fotela poddaje się zbyt łatwo. Ma to też zastosowanie gdy korzystamy z fotela w pozycji odchylonej do tyłu np. podczas oglądania materiałów szkoleniowych czy relaksu.

Podłokietniki 2D z miękką nakładką

Podłokietniki są również ważnym elementem fotela ergonomicznego i w modelu WAU 2 mamy na wyposażeniu tzw. podłokietniki 2D. Jest to rodzaj podłokietników w którym regulacja jest możliwa w dwóch płaszczyznach. Możemy je regulować w zakresie góra-dół oraz na zewnątrz / do wewnątrz. 

Regulacja w pionie odbywa się za pomocą mechanizmu zapadkowego podobnej jak w przypadku wysokości oparcia. Natomiast regulacja na boki następuje poprzez ręczne wychylenie podłokietników na boki. Wierzchnia część podłokietników pokryta jest miękkim tworzywem PU dla zwiększonego komfortu użytkowania.

Regulowana wysokość zagłówka

Zagłówek w fotelu Wau 2 reguluje się poprzez mechanizm zapadkowy. Zagłówek znajduje się na długiej suwnicy z tworzywa zaopatrzonej w dużą zębatkę blokującą wysokość zagłówka. W celu jego wyregulowania należy stanąć za fotelem i popchnąć zagłówek w przód. W ten sposób zwalniamy mechanizm blokujący i możemy manewrować zagłówkiem góra-dół. Po ustawieniu odpowiedniej wysokości należy pociągnąć całość do tył i zablokować z powrotem mechanizm.

Film prezentujący regulację fotela WAU / WAU 2

Cechy fotela Unique WAU 2

Fotel WAU 2 ma wysokość regulowana zależna od ustawienia pomiędzy 117-137 cm wysokości, szerokość 68 cm oraz głębokość 62 cm. Maksymalne, dopuszczalne obciążenie krzesła to 130 kg. Szerokość siedziska wynosi 46 cm, 55 cm to całkowita głębokość siedziska, a efektywna, tzn. ta na której siedzimy to ok. 43 cm. Wysokość siedziska w zakresie 48-58 cm (najniższa-najwyższa pozycja w jakiej można ustawić siedzisko).

Krzesło ergonomiczne Unique Wau 2 zapakowane jest w karton o wymiarach 106 x 67 x 46 cm oraz wadze 22 kg. W środku znajdują się styropianowe zabezpieczenia i przekładki szczelnie wypełniające całą przestrzeń, tak aby fotel był dobrze zabezpieczony na czas transportu. 

Montaż i regulacja Fotela WAU 2

Montaż krzesła jest bajecznie prosty i zajmuje ok. 2-3 minuty od rozpakowania. Tak naprawdę mamy tylko 4 elementy do połączenia. Stelaż fotela, siłownik gazowy, pięcioramienną podstawę oraz kółka. Montaż odbywa się bez użycia narzędzi i polega na włożeniu jednego elementu w drugi. Najlepiej zacząć od dołu czyli połączenia kółek z podstawą, następnie włożyć siłownik, a na końcu nasadzie na niego cały fotel. 

Po zbadaniu że wszystkie elementy fotela stabilnie się połączyły można usiąść na fotelu i przystąpić do kolejnego etapu czyli regulacji fotela, co zajmie kolejne 2-3 minuty. Na początku należy zacząć od regulacji wysokości siedziska aby uzyskać kąt zgięcia w kolanach ok. 90 stopni lub lekko rozwarty. Następnie ustawić wysokość oparcia oraz panelu lędźwiowego. Na końcu wyregulować zagłówek oraz podłokietniki. Fotel jest gotowy do użytkowania!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mechanizmów regulacji foteli ergonomicznych koniecznie zapoznaj się z artykułem: Jak dopasować fotel biurowy?

Dostępne konfiguracje fotela WAU 2

Paleta barw fotel Unique WAU 2 - paleta barw

Istnieje bardzo wiele możliwości personalizacji wyglądu fotela UNIQUE Wau 2, tak aby stworzyć swój ulubiony design. Po pierwsze mamy do wyboru opcje z czarnym lub białym stelażem. Po drugie mamy trzy możliwości wykończenia wierzchniego: tkanina tapicerska + gąbka, siatka lub elastomer. Po trzecie istnieje kilka wariantów każdego z materiałów: 18 różnych kolorów tapicerki, 6 kolorów siatki oraz 2 kolory elastomeru. Mnogość tych rozwiązań daje ogromne możliwości personalizacji wyglądu, tak aby stworzyć swój ulubiony fotel!

Fotel WAU 2 w sklepie online

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego oraz zainteresowania się modelem Wau 2. Jeśli poszukują Państwo dobrego fotela ergonomicznego do pracy czy to w domu podczas pracy zdalnej czy też w siedzibie firmy, z pewnością fotel ten spełni oczekiwania co do oferowanych funkcji jak i wyglądu dla nowoczesnej przestrzeni biurowej. Uważamy że zasługuje on na miano fotela odznaczającego się złotą ergonomią, przez co umieściliśmy go na 1-szym miejscu w naszym rankingu foteli ergonomicznych!

Dobry fotel biurowy jest również nieodzownym elementem pracy biurowej oraz koniecznym narzędziem efektywności. Jest to inwestycja na lata zatem warto dobrze przemyśleć zakup odpowiedniego modelu. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej jak wybrać odpowiednie krzesło biurowe to z pewnością zaciekawi Cię również wpis: Jaki fotel do pracy przy komputerze wybrać? W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy chętnie udzielą odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania.

One comment

  1. Jedynie czego mi brakowało i co bym zmienił w tym foteli to niezależna regulacja głębokości siedziska zamiast synchronicznej razem z oparciem. Ja lubię każdy element doregulować sobie oddzielnie. Swego czasu siedziałem na fotelu Wau 2 w poprzedniej pracy i był bardzo dobry. Faktycznie wygodny i miał dużo możliwości dopasowania, mechanizmy etc. Wygląd też foteli z górnej półki, jakość również wysoka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *