materac piankowy hilding zumba

Materac piankowy Hilding Zumba

Materac piankowy Hilding Zumba
3.6 (72.5%) 32 głos[ów]


W temacie materacy odpowiednich dla osób ze schorzeniami kręgosłupa istnieje wiele mitów. Jednym z najczęściej powtarzanych jest mit, że im twardszy jest materac, na którym śpimy tym zdrowszy dla kręgosłupa. Nie jest to prawdą, ponieważ optymalnie dobrany materac powinien uwzględniać przede wszystkim budowę ciała i wagę użytkownika oraz najczęstsze pozycje, które przyjmuje on podczas snu. Za najlepszą pozycję przy bólach kręgosłupa uznaje się spanie na plecach – przy tej pozycji najodpowiedniejszy będzie materac twardszy, natomiast jeśli preferujemy spanie na boku należy wybierać materac bardziej elastyczny.

Drugim dość często powtarzanym mitem o materacach jest opinia, że najzdrowsze i najlepsze są materace sprężynowe. Opinia ta pochodzi jeszcze z czasów, gdy w sprzedaży dostępne były wyłącznie materace oparte na prostych sprężynach bonnelowych oraz materace wykonane ze zwykłej pianki poliuretanowej z dodatkowymi warstwami z trawy morskiej lub kokosa. Obecnie renomowani producenci poza kilkoma rodzajami sprężyn do konstrukcji materacy wykorzystują cały wachlarz wysokiej klasy materiałów jak: pianki wysokoelastyczne i termoelastyczne, lateks i zaawansowane technologicznie włókna syntetyczne. Nowoczesne materace piankowe zapewniają zdrowy sen i wyróżniają się doskonałą sprężystością, dopasowaniem się do kształtu ciała oraz wsparciem dla kręgosłupa. Przykładem takiej nowoczesnej konstrukcji piankowej jest materac Hilding Zumba.

Budowa materaca piankowego Hilding Zumba

Materac Hilding Zumba został wykonany z dwóch warstw wysokoelastycznej pianki HR o grubości 11 i 7 cm oraz z niezwykle sprężystego włókna Labirynth. Pianka, z której został wykonany materac posiada otwartokomórkową strukturę zbudowaną z kilku milionów komórek wypełnionych powietrzem, dzięki czemu zapewnia znakomitą przewiewność i wentylację. Proces produkcji pianek wysokoelastycznych w odróżnieniu od zwykłych gąbek do mycia, które posiadają zamknięte komory powietrzne, przebiega w niskich temperaturach i pianki te wyróżniają się doskonałą trwałością. Wykorzystanie pianki wysokoelastycznej jest obecnie uważane za jedno z najlepszych rozwiązań pod względem komfortu snu. Materace, w których budowie wykorzystano ten rodzaj pianki mają bardzo stabilną konstrukcję i doskonale poddają się w miejscu nacisku, dzięki czemu biodra i ramiona wtapiają się w głąb materaca, a kręgosłup jest idealnie podparty na całej swej długości. Ze względu na powyższe właściwości materac Hilding Zumba jest bardzo uniwersalny i zapewnia komfort niezależnie od pozycji snu – w szczególności można go polecić osobom, które większość nocy przesypiają na boku. Materac Hilding Zumba dostępny jest w dwóch wersjach pokrowca do wyboru. Motive o grubości ok. 0,5 cm oraz Diamond mający ok. 2 cm grubości. Pokrowiec Motive jest dodatkowo wykonany z dzianiny delikatnie nasyconej masłem shea oraz olejkiem arganowym z witaminą E dla zdrowia skóry. Oba pokrowce są bardzo eleganckie I wykonane z dbałością o szczegóły.

Materac piankowy Hilding Zumba – cechy wyróżniające

Na szczególną uwagę zasługuje zastosowanie elastycznego włókna Labirynth, które umieszczone jest na powierzchni materaca z jednej strony oraz w środku materaca pomiędzy dwoma warstwami pianki. Dzięki asymetrycznej konstrukcji i zastosowaniu 2 warstw pianki o innej grubości materac posiada z dwóch stron różne twardości. Dzięki temu po obróceniu materaca na drugą stronę uzyskamy całkiem inne odczucie twardości i otrzymujemy lepsze dopasowanie do indywidualnych preferencji użytkownika. Strona pokryta włóknem Labirynth w połączeniu z pianką wysokoelastyczną z kanałami wentylacyjnymi zapewnia doskonałe właściwości higieniczne i przeciwodleżynowe. Poza tym samo włókno Labirynth jest bardzo elastyczne i zapewnia optymalne dopasowanie materaca do kształtu ciała.

Dla kogo Materac piankowy Hilding Zumba?

Podsumowując, dzięki swoim właściwością materac Hilding Zumba idealnie poddaje się i dopasowuje się pod względem wagi, kształtu i budowy ciała, dlatego jest godny polecenia dla osób mających problemy z kręgosłupem lub ze stawami, w szczególności ze stawem biodrowym. Zaletą pianki wysokoelastycznej jest swobodny przepływ powietrza przez jej struktury oraz antybakteryjne właściwości. Dodatkowo niewielka waga pianki ułatwia transportowanie materaca i przewracanie go na drugą stronę. Materac Hilding Zumba jest godnym polecenia, wysokiej jakości materacem prozdrowotnym, który posłuży na wiele lat. Dzięki rygorystycznym testom i eksperymentom, którym poddawany jest materac osiągnięto produkt, który zapewnia doskonałą ergonomię, higienę użytkowania, trwałość oraz optymalny przepływ powietrza i regulację temperatury. Materac sprawi, że po przespanej nocy rano wstaniesz wypoczęty, odprężony, bez bólu i napiętych mięśni.

Artykuł sponsorowany

Categories:

Posted by Daniel

1 Komentarze

  1. Avatar

    zumba jest świetna, już od pół roku na nim porządnie się wysypiamy, dobrze że wzięliśmy 160 zamiast 140. zastanawialiśmy się też nad pokrowcem, bo jest wybór motive okazał się idealny

Podziel się swoimi doświadczeniami - napisz komentarz

Proszę wprowadzić treść komentarza.
Proszę wprowadzić swoje imię.
Proszę wprowadzić swój adres email.
Prodzę podać prawidłowy adres enail.