materac prozdrowotny Hilding Salsa

Materac prozdrowotny na bolący kręgosłup

Materac prozdrowotny na bolący kręgosłup
3.9 (78.18%) 33 głos[ów]


Bardzo często nie przykładamy zbytniej wagi do odpowiedniego doboru łóżka i materaca. Tymczasem statystyczny człowiek spędza ok. 1/3 życia w łóżku. Dobór odpowiedniego materaca, który zapewnia prawidłowe podparcie dla naszych pleców to jeden z podstawowych warunków w profilaktyce schorzeń kręgosłupa. W końcu to właśnie podczas snu nasz kręgosłup regeneruje się po całym dniu, w trakcie którego narażony jest na liczne przeciążenia. Zapewniając mu prawidłową pozycję pozwolimy na odciążenie jego struktur takich jak dyski, kręgi, więzadła i mięśnie przykręgosłupowe. Źle dobrany lub zużyty materac nie jest w stanie zapewnić prawidłowego podparcia dla naszych pleców i może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i do pogłębienia się już istniejących problemów. W tym artykule przedstawimy materac, który stanowi doskonałą propozycję dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i szukają dobrego produktu, który wspomoże ich w procesie rehabilitacji zapewniając zdrowy i spokojny sen.

Materac prozdrowotny Hilding Salsa

Hilding Salsa to nowoczesny materac, który został stworzony w oparciu o lata doświadczeń i testów, który spełnia restrykcyjne standardy medyczne. Materac wyróżnia się zastosowaniem zaawansowanych technologicznie materiałów – tj. profilowanej pianki Flexifoam oraz pianki o właściwościach termoelastycznych Visco. Zastosowanie pianek o różnej gęstości umożliwia optymalne dopasowanie do ciała, zapewniając świetne podparcie podczas snu. Pianka Flexifoam w modelu Salsa posiada aż 7 stref twardości, uwzględniając anatomię ludzkiego ciała oraz punkty nacisku poszczególnych jego części na materac podczas leżenia. Natomiast pokrywająca górę materaca pianka Visco o mniejszej gęstości dopasowuje się dokładnie do fizjologicznych krzywizn ciała, zmniejszając napięcie mięśni. Ponadto ma ona właściwości termoelastyczne, przez co dopasowanie następuje nie tylko poprzez nacisk, ale również poprzez temperaturę wydzielaną przez ciało.
Materac Hilding Salsa posiada zdejmowany do prania pokrowiec z oddychającej dzianiny o przestrzennej strukturze. Jest on bardzo miękki w dotyku, gładki i dość gruby, ok. 1,5 cm. Układ włókien w pokrowcu ułożony jest tak, aby powietrze bez trudu mogło cyrkulować i odprowadzać wilgoć. Dodatkowo włókna pokrowca zostały wzbogacone probiotykami, które przeciwdziałają namnażaniu się drobnoustrojów – grzybów oraz pleśni. Przewiewny boczny pas materiału o strukturze włókien 3D osłania kanały wentylacyjne i współpracuje w odprowadzaniu nadmiaru ciepła i wilgoci.
Biorąc pod uwagę powyższe właściwości, jak również uformowanie w wewnętrznej piance Flexifoam systemu kanałów wentylacyjnych można stwierdzić, że jest to materac wysoce higieniczny. Z pewnością jest on z tego powodu rekomendowany również jako materac przeciwodleżynowy, przyjazny osobom obłożnie chorym, spędzającym większość czasu w łóżku.

Materac Hilding Salsa w testach

Otrzymaliśmy opisywany materac do testów. Pierwsze wrażenie po rozpakowaniu przesyłki to solidność wykonania i elegancki wygląd. Od razu widać, że producent przykłada dużą wagę do jakości materiałów i estetyki swoich produktów. Na uwagę zasługuje w szczególności elegancki pokrowiec wykonany z bardzo miękkiego i gładkiego w dotyku materiału. Pokrowiec odpinany jest za pomocą dwóch solidnych zamków rozdzielczych SBS, które biegną wokół materaca wzdłuż jego bocznych krawędzi, dzięki czemu można go całkowicie rozpiąć w celu czyszczenia. Materac należy do średnio twardych, zastosowano w nim 7 odrębnych stref twardości, dzięki czemu idealnie podpiera poszczególne części ciała. Materac jest wygodny i zapewnia bardzo przyjemny i komfortowy sen. Kręgosłup podczas snu ma właściwe podparcie, a sam materac poddaje się i częściowo zapamiętuje kształt ciała. Po przebudzeniu widać odkształconą przez ciało powierzchnię, która z czasem powraca do swojej wyjściowej formy. Jako osoba z dyskopatią – 5 mm przepuklina kręgosłupa na poziomie L5-S1 od 3 lat, z bólem lędźwiowym oraz uciskiem nerwu kulszowego z parestezjami oraz bólem promieniującym do stopy – stwierdzam, że po nocy przespanej na materacu Hilding Salsa czułem się bardzo dobrze i obudziłem się bez bólu czy uczucia sztywności w odcinku lędźwiowym.

Dla kogo materac Hilding Salsa?

Hilding Salsa to wysokiej klasy materac, który można polecić w zasadzie każdemu, zarówno osobom ze schorzeniami kręgosłupa jak i w celach profilaktyki ludziom zdrowym. Materac spełnia wszystkie kryteria, jakie powinien spełniać materac medyczny. Doskonale podtrzymuje sylwetkę i zapewnia prawdziwy odpoczynek kręgosłupowi odciążając podczas snu wszystkie jego struktury. Rekomendujemy ten materac osobom ze schorzeniami kręgosłupa takimi jak dyskopatia, bóle korzeniowe, kręgozmyk, czy nawracający atak rwy kulszowej.

Artykuł sponsorowany

Categories:

Posted by Daniel

4 Komentarze

 1. Avatar

  Ciągłe bóle pleców to dla mnie chleb powszedni. Sam ostatnio zakupiłem materac ortopedyczny materac ortopedyczny, na razie lekka poprawa, zobaczymy co będzie dalej.

 2. Avatar

  Cierpie na bóle pleców – polecono mi żebym kupiła materac ortopedyczny. Problem w tym, że źle mi się śpi na twardych materacach , a taki mi zaproponowano. Chciałam się zapytać jaka jest twardość materaca Hilding Salsa? Jestem osobą szczupła, ważę około 45 kilo. Czytałam na stonie producenta, że materac ma dużą skale twardości. Jak to jest w praktyce?

 3. Avatar

  Witam. Tak jak pisaliśmy w artykule materac należy do średnio twardych. Faktycznie w katalogu producenta oznaczony jest on jako twardy / bardzo twardy jednak dzięki zastosowaniu w górnej części materaca pianki termo elastycznej Visco rzeczywista odczuwalna twardość materaca jest znaczni niższa. Jeżeli nie przepada Pani za bardzo twardymi materacami to ten materac jest godny polecenia.

 4. Avatar

  Ja też uważam że najlepsze materace to te ortopedyczne 🙂 Odkąd mam to nie ma porównania do zwykłego 🙂

Podziel się swoimi doświadczeniami - napisz komentarz

Proszę wprowadzić treść komentarza.
Proszę wprowadzić swoje imię.
Proszę wprowadzić swój adres email.
Prodzę podać prawidłowy adres enail.