Shopping Cart
Najlepsze krzesło dla dziecka. Ranking foteli do nauki dla dzieci i młodzieży.

Krzesło do biurka dla dziecka – ranking.

Opublikowano: ;   Ostatnia aktualizacja:

Inspiracją poniższego zestawienia była chęć, aby wybrać najlepsze krzesło do biurka dla dziecka – Ranking foteli dla dzieci jest właśnie tego owocem. Wielu rodziców zastanawia się jak wybrać krzesło dla dziecka oraz jaki model będzie odpowiedni dla najmłodszych. Dodatkową inspiracją był wcześniej utworzony ranking będący odpowiednikiem poniższego, natomiast skierowany do dorosłych. Zestawienie takie porządkuje wiedzę na temat ergonomii foteli i pomaga dokonać optymalnego wyboru. Jeśli interesuje Państwa również tematyka wyboru fotela dla dorosłych polecamy po zakończonej lekturze zapoznać się również z artykułem: Ranking krzeseł biurowych – Najlepsze fotele ergonomiczne.

Najlepsze krzesło dla dziecka – kryteria wyboru

Głównym kryterium wyboru wedle którego stworzony jest poniższy ranking krzeseł dla dzieci jest wysoki poziom ergonomii oraz prozdrowotne działanie foteli do nauki. Odpowiednie krzesło do nauki dla dziecka powinno być przede wszystkim dobrze wyprofilowane oraz dopasowane do wzrostu. Krzesło powinno odznaczać się dobrym dopasowaniem już na wstępnie, natomiast regulacja ma pozwolić na dodatkowe dopasowanie, w przypadku różnic w budowie ciała pomiędzy różnymi typami sylwetek dzieci.

Ponadto dodatkowymi kryteriami są takie czynniki jak mnogość mechanizmów regulacji, szeroki zakres dopasowania, wysoki stosunek jakości do ceny czy jakość wykonania lub co niezwykle ważne możliwość wyboru koloru tapicerki krzesła. Krzesła dla dzieci powinny być zatem ergonomiczne, zdrowe, trwałe, służyć na długo i mieć możliwość personalizacji.

Krzesło do biurka dla dziecka – Ranking foteli

Poniższy ranking powstał, aby ułatwić rodzicom wybór najlepszego fotela dla dziecka do nauki. Przy tworzeniu zestawienia wzięliśmy pod uwagę wszystkie modele producentów wyselekcjonowanych w naszym sklepie. W ofercie naszego sklepu znajdują się produkty, które uznaliśmy za wartościowe pod kątem ergonomii oraz wpływu na zdrowie. Pierwszorzędną cechą powinna być zatem odpowiednia ergonomia. Dopasowanym do najmłodszych powinno być w pierwszej kolejności krzesło do biurka dla dziecka – ranking ten systematyzuje poszczególne modele pod względem ich wartości w tym obszarze.

W naszym sklepie internetowym staramy się mieć w ofercie jak najwięcej ergonomicznych produktów. Poniższy ranking krzeseł dla dzieci jest natomiast uhonorowaniem najlepszych z najlepszych produktów jakie udało nam się wyselekcjonować i zaproponować Państwu. Oferta naszego sklepu internetowego będzie poszerzana o nowe produkty, a zestawienie najlepszych foteli dla dzieci do nauki będzie aktualizowane i jeśli ich ergonomia będzie wyższa znajdą się one w naszym rankingu.

Miejsce 5 – krzesło Fun Desk Contento Grey

Contento Grey Fun Desk
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Contento

Fotel Contento Grey posiada regulację wysokości i głębokości siedziska oraz regulację wysokości oparcia. Posiada również podstawę służąca równocześnie za podnóżek oraz kółka z blokadą. Posiada szeroki zakres regulacji w zakresie 110-170 cm co sprawia że nadaje się dla dzieci już od 5 roku życia. Wyposażone jest również w wygodne, dwuczęściowe oparcie pleców stabilizujące kręgosłup dziecka.

W naszym rankingu foteli dla dzieci krzesło Fun Desk Contento Grey zajęło 5 miejsce. Jest to dobry fotel w swojej konstrukcji niezwykle zbliżony do zajmującego 2 miejsce fotela Unique Paddy. Różnica polega na tym iż dostępny jest on w jednej wersji kolorystycznej oraz nie posiada podłokietników. Nie jest to duża wada, gdyż nie wszystkie dzieci korzystają z podłokietników, niektóre trzymają ręce na biurku.

Miejsce 4 – krzesło dla dziecka Vetta

Krzesło ergonomiczne dla dziecka Pratico Pink z boku
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Vetta

Fotel dla dzieci Vetta jest bardzo dobrym oraz budżetowym wyborem. Jest to siostrzany model do fotela Vetta II, z tą różnicą że nie posiada podzielonego, dwuczęściowego oparcia. Podzielone oparcie jest atutem, natomiast nie każde dziecko chce mieć fotelik z dwuczęściowym oparciem. W niektórych przypadkach klasyczny wygląd fotelika Vetta może okazać się atutem.

Krzesło Fun Desk Vetta posiada zatem podnóżek oraz podłokietniki, co zwiększa komfort fotela dla dziecka. Dodatkowo krzesełko wyposażono w haczyk na wieszak oraz kółka z hamulcami. Siedzisko jest regulowane w zakresie głębokości (poziomo) jak i wysokości (pionowo). Oparcie można podnosić i obniżać.

Miejsce 3 – Fun Desk Vetta II

Vetta II Grey z przodu
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Vetta II

Krzesło Vetta II – to fotel dla dziecka odznaczający się dobrą ergonomią oraz unikatowym podwójnym / rozdzielonym oparciem dla pleców, dodatkowo stabilizującym kręgosłup dziecka podczas siedzenia. Posiada również wiele atutów jak: podłokietniki, podnóżek, regulacja wysokości i głębokości siedziska, regulacja wysokości oparcia, dodatkowo uchwyt na wieszak oraz blokada kółek.

Ponadto wielką zaletą krzesła Vetta II jest jego szeroką regulacja od 110-170 cm wzrostu oraz niska cena! To naprawdę fotel do nauki, który odznacza się doskonałym stosunkiem ceny do jakości dlatego w naszym rankingu krzeseł dla dziecka zajął wysokie 3 miejsce!

Miejsce 2 – fotel Unique Paddy

Krzesło ergonomiczne dla dziecka Unique Paddy Niebieskie NCX-09
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Paddy

Na drugim miejscu w rankingu foteli dla dzieci sklasyfikowany został fotel Unique Paddy. Jest to model w dwóch wersjach kolorystycznych: błękitny oraz różowy. Jest zatem możliwość dobrania koloru zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Brakuje jednak nieco większej ilości kolorów tapicerki do wyboru. Tapicerki są łatwe w utrzymaniu czystości i istniej możliwość ich wyprania co jest dużą zaletą w przypadku foteli dla dzieci.

Jeśli chodzi o ergonomię i dopasowanie do indywidualnych potrzeb to fotel Unique Paddy posiada bardzo dobre wstępne wyprofilowanie oraz szeroką gamę regulacji. Umożliwia on regulację wysokości i głębokości siedziska, wysokości oparcia. Posiada szeroką podstawę jezdną pełniącą częściowo funkcję podnóżka oraz udogodnienie w postaci podłokietników. Fotel Paddy ma również inteligentne kółka, które nie przesuwają się podczas siedzenia na fotelu. Konstrukcja fotela jest zaopatrzona w skalę dla lepszego dopasowania wysokości oparcia i siedziska.

Miejsce 1 – krzesło Unique Rookee / fotel Classic

Krzesło dla dziecka Unique Rookee

krzesło do biurka dla dziecka Unique ROOKEE
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Rookee

Krzesło dla dziecka Unique Rookee zajęło w naszym rankingu pierwsze miejsce, gdyż odznacza się ono wysoką ergonomią, bardzo dobrą jakością wykonania oraz wysoką uniwersalnością dzięki 18 atrakcyjnym kolorom tapicerki do wyboru. Uniwersalność tą podnosi również unikatowa konstrukcja, która sprawia że fotelik może “rosnąć” razem z dzieckiem. Ta cecha oraz poniższe sprawiły że to krzesło do biurka dla dziecka – Ranking foteli dziecięcych umieścił na pierwszym miejscu.

Fotel Unique Rookee ma bardzo szeroki zakres regulacji i dopasowania do wzrostu co sprawia, że jest odpowiedni dla dzieci i młodzieży od 110-160 cm wzrostu. Jest ono synchronicznie regulowane pod kątem wysokości i głębokości siedziska, wysokości oparcia oraz wysokości podłokietników. Posiada również regulowany w zakresie góra-dół podnoszony podnóżek. Jest to zatem krzesło które starczy dziecku na wiele lat edukacji! Posiada ergonomiczne podłokietniki oraz regulowany podnóżek co jest dużym atutem.

Fotel dla młodzieży Kulik System Classic

Krzesło ergonomiczne dla dziecka Kulik System Classic Szare / Grafitowe
Kliknij w zdjęcie aby przejść do krzesła Classic

W naszym rankingu ex aequo na pierwszym miejscu znalazł się również fotel Kulik System Classic. Jest to fotel prozdrowotny dla kręgosłupa, posiadający patent medyczny. Jest on jednak odpowiedni dla młodzieży starszej od 150 cm wzrostu. Zatem może służyć on od wieku nastoletniego, aż do pełnej dorosłości. Jakość wykonania, a w szczególności bardzo trwałej tapicerki jest tak wysoka, iż z pewnością posłuży on na wiele lat.

Fotel Classic posiada ergonomiczne wyprofilowanie chronione patentem medycznym co sprawia że fotel ten zasługuje na miano “zdrowego krzesła“. Wyprofilowanie dotyczy zarówno siedziska jak i oparcia fotela, które ma unikatowy kształt. Dzięki temu kręgosłup twojego dziecka będzie dobrze podparty oraz ergonomicznie ułożony podczas korzystania z komputera czy podczas nauki przy biurku.

Podsumowanie: Krzesło do biurka dla dziecka – Ranking

Mamy nadzieję że powyższy ranking foteli dla dzieci rozjaśnił nieco Państwu temat doboru odpowiedniego fotela dla Waszej pociechy oraz elementów krzesła na jakie warto zwrócić uwagę. Fotel dla dzieci różni się bowiem od fotela dla dorosłych i warto mieć to na uwadze przygotowując się do jego zakupu. Zaproponowane przez nas modele są wysokiej jakości i odznaczają się wieloma udogodnieniami. Dla zainteresowanych tematem polecamy również inny artykuł: Jakie krzesło do biurka dla dziecka wybrać?

Jeśli zgadzają się Państwo z naszą opinią będziemy wdzięczni jeśli zdecydują się Państwo na zakup fotela dla dziecka w naszym sklepie internetowym dla zdrowego kręgosłupa. Niezależnie gdzie dokonają Państwo zakupu, wiedzą na temat ergonomii jest na tyle ważna że cieszymy się iż mogliśmy się nią z Państwem podzielić. W razie jakichkolwiek pytań prosimy bez wahania o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, a nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *